AKTUALNOŚCI

01-12-2016 Światowy Dzień Pluszowego Misia

30 listopada odbyło się spotkanie z misiami pluszowymi i książkowymi w naszej bibliotece szkolnej. Uczniowie klasy I, II i III przynieśli ulubione maskotki. Bibliotekarka pani Anna Kopyto przypomniała powstanie święta pluszowego misia, a następnie dzieci przedstawiały swoje pluszaki i opowiadały historie z nimi związane. Później pani bibliotekarka przeczytała rozmowę z niedźwiedziem brunatnym o zwyczajach tych zwierząt, aby zachęcić do wypożyczania i czytania książek.

30-11-2016 Gminny Konkurs Językowy "Trzy stacje"

24 listopada w Lisowicach odbył się IV Gminny Konkurs Językowy "Trzy stacje" poświęcony obchodom Dnia Świętego Marcina. Naszą szkołę reprezentowały w języku niemieckim uczennice klasy VI: Maja Thomann i Karolina Kubica, które zajęły w tym konkursie II miejsce. Dziewczynki wykazały się dużą wiedzą na temat tego święta i związanych z nim tradycji. Zaśpiewały piosenkę i zaprezentowały piękny lampion. Do konkursu uczennice przygotowała Pani Małgorzata Prauzner-Bechcicka. Gratulujemy!

27-11-2016 Zbiórka baterii

W naszej szkole trwa całoroczna zbiórka baterii. Na korytarzach stoją specjalne pojemniki do których można wrzucać zużyte baterie. W tym tygodniu zgłosiliśmy baterie do odbioru. Specjalizuje się tym firma Reba Organizacja Odzysku S.A. z Warszawy, z którą od kilku lat współpracujemy. W piątek 25 listopada 2016 roku kurier zabrał z naszej szkoły 34 kg baterii, które trafią do recyklingu.

Przypominamy, że w naszej szkole przez cały rok zbieramy:

- zużyte baterie;

- plastikowe nakrętki.

27-11-2016 Andrzejkowa dyskoteka SK LOP ?Kajtek?

23 listopada 2016 roku w myśl przysłowia „Na Świętego Andrzeja - dziewkom z wróżby nadzieja”  uczniowie naszej szkoły bawili się na tradycyjnej dyskotece andrzejkowej, której organizatorem było SK LOP „Kajtek”. Uczestnicy zabawy bawili się pod opieką Wandy Król, Agnieszki Latosi, Reginy Paruzel oraz Brygidy Cziudai.

Jak wiadomo „Święta Katarzyna adwent rozpoczyna” więc wszyscy ochoczo bawili się przy dźwiękach muzyki, którą serwowała uczennica klasy VI Emilia Swoboda.

26-11-2016 Warsztaty plastyczno-kulinarne

25 listopada br. odbyły się w naszej szkole warsztaty plastyczno-kulinarne, które przygotowała i poprowadziła pani Ewelina Suchara. Uczniowie klas I – III poznali zasady zdrowego żywienie „gotując” swoje ulubione dania oraz uczyli się ładnie nakrywać do stołu. Kuchenne chochle zostały zamienione na pędzle, a warzywa na stemple.  Dzieciaki robiły kolaże swoich ulubionych zup i drugich dań.

Znaleziono: 423 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Wycieczka do Wrocławia

tn_dscn7989.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak