AKTUALNOŚCI

20-11-2019 Wielki sukces Weroniki Skubały

Weronika Skubała – uczennica klasy VIII zajęła I miejsce w I Konkursie Historycznym w 80 rocznicę II Wojny Światowej „Łączymy pokolenia. Kultywujemy tradycję”.

Organizatorem konkursy była Jednostka Wojskowa Komandosów w Lublińcu oraz Fundacja „Wspieram cicho i skutecznie” z Lublińca . W konkursie przeznaczonym dla uczniów klas VII i VIII wzięło udział 10 szkół powiatu lublinieckiego. W naszej szkole test napisało 13 uczniów. Najlepszym wynikiem oprócz Weroniki mogły pochwalić się uczennice VIII klasy Martyna Piechota i Tatiana Gawenda.

Weronika Skubała osiągnęła najlepszy wynik w szkole i powiecie lublinieckim. Serdecznie jej gratulujemy. Życzymy dalszych sukcesów.

20-11-2019 Noc bibliotek - "Znajdźmy wspólny język"

5 października w ramach ogólnopolskiej akcji – Noc Bibliotek – czytelnicy Biblioteki Szkolnej wraz z opiekunem panią Anną Kopyto brali udział w imprezie czytelniczej w Bibliotece Publicznej w Kośmidrach na zaproszenie pani Felicji Mańka i pani Klaudii Kubica.

Temat zajęć stanowiło hasło tegorocznej edycji „Znajdźmy wspólny język”. Nie zabrakło też atrakcji: gier, zabaw literackich, warsztatów plastycznych i wieczoru filmowego z poczęstunkiem. Więcej informacji na stronie Biblioteki Publicznej w Pawonkowie  http://www.biblioteka-pawonkow.pl/noc-bibliotek-n597.html

Serdecznie dziękujemy pani Feli i pani Klaudii za zaproszenie i mile spędzony wieczór w bibliotece.

19-11-2019 Pasowanie na czytelnika klasy I

19 listopada 2019 r. miało miejsce w Bibliotece Szkolnej pasowanie na czytelnika uczniów klasy I, którzy przybyli na tą uroczystość odświętnie ubrani. Byli także goście: Dyrektor Szkoły pani Teresa Kopyto, bibliotekarka z Biblioteki Publicznej w Kośmidrach pani Felicja Mańka oraz wychowawca klasy II pani Agnieszka Latosi.

Był to ważny dzień dla pierwszaków i w związku z tym w bibliotece „zakwitły” bajkowe kwiaty.

16-11-2019 Zbiórka elektrośmieci

W ramach akcji „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” w naszej szkole w dniach 14-31.10.2019 roku wszyscy mieszkańcy naszej miejscowości mogli dostarczyć na teren szkoły zużyty sprzęt elektroniczny. Uczniowie naszej szkoły przekazali dorosłym informacje i ulotki o akcji zbierania elektrośmieci. Dzięki temu codziennie ilość zebranego sprzętu na terenie naszej szkoły stale rosła.

11-11-2019 Narodowe Święto Niepodległości

7 listopada 2019 r. w naszej szkole oddaliśmy hołd bohaterom, którzy walczyli o niepodległość naszego kraju i regionu. Uroczyście uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości i 100. rocznicę wybuchu I powstania śląskiego. 
Na początku pani Teresa Kopyto - Dyrektor Szkoły powitała zaproszonych gości:
- panią Joannę Wons - Kleta - Wójt Gminy Pawonków
- panią Irenę Sikora - Sekretarz Gminy Pawonków
- pana Jacka Kopyto - Radny Gminy Pawonków
- pana Krzysztofa Radzioch - Radny Gminy Pawonków.
Uczniowie z dużym zaangażowaniem zaprezentowali wiersze, opowieści historyczne oraz piosenki patriotyczne. Mali aktorzy poprzez piękną recytację utworów i poruszający śpiew piosenek żołnierskich i powstańczych dostarczyli zebranym wielu głębokich wzruszeń. W przybliżaniu  wydarzeń historycznych pomagała ciekawa prezentacja multimedilana. Uczestnicy wydarzenia mogli się dowiedzieć wielu interesujących informacji o przebiegu powstań śląskich w najbliższej okolicy. 
Znaleziono: 643 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Wieczór patriotyczny dla Niepodległej

tn_dsc_2209.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik