AKTUALNOŚCI

02-11-2016 Zbiórka kasztanów i żołędzi - podsumowanie

Jesień to czas gromadzenia zapasów. Jak co roku szkolne Koło LOP „Kajtek” ogłosiło zbiórkę kasztanów i żołędzi dla zwierząt leśnych. Akcja miała formę konkursu klasowego i trwała do 28.10.2016 roku.

30-10-2016 Mamo, tato, porozmawiajmy o oszczędzaniu - finał konkursu

28 października odbył się finał Ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych i ich rodzin "Mamo, tato, porozmawiajmy o oszczędzaniu", który został zorganizowany z inicjatywy SKO Kośmidry. Uroczystość wręczenia nagród i dyplomów połączona była z otwarciem wystawy pokonkursowej, na której znalazły się wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace. Nagrody laureatom wręczyła Dyrektor szkoły - pani Teresa Kopyto oraz przedstawiciel Oddziału Banku PKO BP w Lublińcu - pani Małgorzata Kowalska. Na zaproszenie do udziału w konkursie odpowiedziało 16 szkół z 6 województw. Nadesłano łącznie 88 prac.

Poniżej publikujemy sprawozdanie z prac komisji konkursowej i listę laureatów.

30-10-2016 Ślubowanie

28  października odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Pierwszoklasiści w obecności rodziców, zaproszonych gości i całej społeczności szkolnej złożyli ślubowanie. W specjalnym programie przygotowanym na tę okazję zaprezentowali swoje umiejętności i udowodnili, że w pełni zasługują na miano ucznia naszej szkoły. Podczas uroczystości zostali też oficjalnie członkami Szkolnej Kasy Oszczędności. Ksiażeczki i karty do konta wręczyła uczniom pani Małgorzata Kowalska - pracownik Oddziału Banku PKO BP w Lublińcu. Starsi oledzy oraz zaproszone przedszkolaki przygotowali drobne upominki. Po uroczytości wszyscy spotkali się na wspólnym poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

24-10-2016 Gminny turniej gier i zabaw ruchowych

Uczniowie klasy III reprezentowali naszą szkołę podczas Gminnego turnieju gier i zabaw ruchowych, który odbył się na hali sportowej w Pawonkowie. Walczyli dzielnie i po bardzo wyrównanej rywalizacji, niewielką stratą punków zajęli IV miejsce.

24-10-2016 Akcja charytatywna "Tytka Miłosierdzia"

W dniach 17 – 21 października nasza szkoła wzięła udział w akcji charytatywnej Caritas Diecezji Gliwickiej – „Tytka Miłosierdzia”. Na początku tygodnia każda klasa otrzymała jedną tytkę i wypełniła ją artykułami spożywczymi i środkami czystości. Udało się zgromadzić 6 dużych tytek, w których znalazły się środki czystości, słodycze, bakalie, a także inne produkty spożywcze.  W miniony piątek tytki trafiły do parafialnej Caritas w Lublińcu, a za pośrednictwem wolontariuszy dary trafią do osób starszych, samotnych, chorych, potrzebujących.

Za udział w zbiórce serdecznie wszystkim dziękujemy!

Znaleziono: 411 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Bal karnawałowy z okazji 5 urodzin Szkolnego Bloga

tn_dsc_9640.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak