AKTUALNOŚCI

13-05-2017 Święto patronek szkoły

12 maja 2017 roku uczciliśmy Patronki naszej szkoły: Wandę Kawę i Bronisławę Kawę. Uroczystość przygotowali członkowie kółka bibliotecznego i Szkolnego Klubu Europejskiego pod kierunkiem pani Brygidy Cziudai i pani Anny Kopyto w ramach innowacji pedagogicznej „Odkrywamy naszą małą ojczyznę”.

13-05-2017 V Powiatowy Turniej Młodych Talentów

W czwartek 11 maja 2017 czterech uczniów naszej szkoły wzięło udział w V Powiatowym Turnieju Młodych Talentów dla szóstoklasistów. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Św. Edyty Stein w Lublińcu.

13-05-2017 Konkurs Poezji, Gwary i Piosenki Śląskiej „Lubi mi się tu... mieszkać”

I miejsce w kategorii „Konkurs mówienia gwarą” dla Weroniki Skubały, Oliwii Nowak i Martyny Byczek z klasy V, które zaprezentowały scenkę "Geburstag u Lucy" -  podczas XVII Konkursu Regionalnego Poezji, Gwary i Piosenki Śląskiej „Lubi mi się tu... mieszkać” dla szkół podstawowych.

13-05-2017 Wycieczka klasy V do Pszczyny

W czwartek, 11 maja 2017r. uczniowie naszej szkoły zwiedzili Muzeum Zamkowe w Pszczynie. Zapoznali się z fragmentem historii naszego regionu związanym z dworem Hochbergów: architekturą pałacu, organizacją życia w pałacu, pasjami książąt pszczyńskich, etykietą dworską oraz zwyczajami spędzania wolnego czasu na przełomie XIX i XX wieku. Wszyscy mieli też okazję spacerować w przypałacowym parku. Popołudnie spędzili w najnowocześniejszym parku wodnym w Rudzie Śląskiej. 

26-04-2017 "Bank, matematyka i Ty" - edycja 2017

Z inicjatywy Szkolnej Kasy Oszczędności, 25 kwietnia br. w Szkole Podstawowej w Kośmidrach odbył się V Regionalny Konkurs Wiedzy Ekonomicznej „Bank, matematyka i Ty”. Adresatami konkursu są uczniowie klas V – VI szkół podstawowych powiatu lublinieckiego oraz szkół podstawowych regionu. W tym roku w konkursie wzięło udział 10 drużyn, reprezentujących następujące szkoły:
SP w Gwoździanach, SP w Krupskim Młynie, SP w Ligocie Woźnickiej, SP w Lisowicach, SP im. św. E. Stein KSW w Lublińcu, SP w Łagiewnikach Małych, SP w Pawonkowie, SP w Psarach, SP w Sadowie, SP w Kośmidrach.

Znaleziono: 452 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Europejski Dzień Dziedzictwa

8.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak