AKTUALNOŚCI

29-09-2016 Spotkania Gminne

29 września Szkolny Klub Europejski z naszej szkoły pod opieką pani Anny Kopyto i pani Brygidy Cziudai wziął udział w Spotkaniach Gminnych zorganizowanych przez Lokalne Centrum Społeczno - Kulturalne w Lisowicach i SP w Pawonkowie.

22-09-2016 Zbiórka makulatury ? podsumowanie.

W ramach akcji Sprzątania Świata SK LOP „Kajtek” oraz SKO ogłosiło zbiórkę makulatury. W dniach 16 – 20.09.2016 roku w klasach gromadziliśmy ten cenny surowiec.

22-09-2016 Zaproszenie do udziału w konkursie

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wandy Kawy i Bronisławy Kawy w Kośmidrach we współpracy z Oddziałem 1 Banku BKO BP w Lublińcu zapraszają do udziału w Ogólnopolskim konkursie plastycznym
„Mamo, Tato, porozmawiajmy o oszczędzaniu”.

Adresatami konkursu są uczniowie szkół podstawowych.  Uczestnicy przygotowują pracę konkursową wspólnie z rodzicami i rodzeństwem.

Prace konkursowe powinny być przesłane lub dostarczane osobiście do siedziby organizatora w nieprzekraczalnym terminie do 23 października 2016r.

Ogłoszenie wyników, otwarcie wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród dla laureatów  odbędzie się 
27 października 2016r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej w Kośmidrach.

Finał konkursu wpisuje się w obchody Światowego Dnia Oszczędzania.

Serdecznie zapraszamy uczniów i ich rodziny do udziału w konkursie.

Regulamin i karta zgłoszenia (do pobrania)

Plakat (do pobrania)

19-09-2016 Sprzątanie Świata 2016

W piątek 16 września uczniowie naszej szkoły kolejny już raz włączyli się w akcję „Sprzątanie Świata”.

Podzieleni na grupy, zaopatrzeni w rękawiczki i worki na śmieci, pod opieką wychowawców wyruszyli w teren. Każda klasa miała ściśle wyznaczony obszar, który wyczyściła ze śmieci. Dzięki temu z ulicy Lublinieckiej, Szkolnej, Podleśnej i Kuźnickiej zniknęły butelki, puszki, kapsle oraz inne „ciekawe” znaleziska. Uczniowie posprzątali również wokół przedszkola, przystanku, biblioteki oraz kaplicy.

23 edycja akcji Sprzątanie Świata - Polska przebiegała pod hasłem „Podaj dalej... drugie życie odpadów". W tym czasie w naszej szkole trwała zbiórka makulatury, baterii i plastikowych nakrętek. Wszystkie zebrane „śmieci” trafią do recyklingu.

15-09-2016 Czytanie Sienkiewicza

14 września odbyło się w naszej szkole spotkanie czytelnicze dla klas III- VI, które miało na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci. Na początku odczytane zostało podziękowanie za udział w akcji czytelniczej " Jak nie czytam, jak czytam". Następnie bibliotekarka pani Anna Kopyto przedstawiła program spotkania:
- Rok 2016 poświęcony Henrykowi Sienkiewiczowi- prezentacja życia i twórczości
- Narodowe czytanie - fragmenty " Quo vadis" czytały : zaproszone bibliotekarki z Biblioteki Publicznej:pani  Klaudia Kubica i pani Felicja Mańka
- dodatkową atrakcją było przeczytanie fragmentu książki w języku angielskim przez panią Reginę Paruzel
- wirtualne zwiedzanie Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku w związku z Europejskimi Dniami Dziedzictwa Kulturowego.
Znaleziono: 398 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Świąteczny Sezam 2014

tn_img_9988.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak