AKTUALNOŚCI

21-03-2017 Witamy wiosnę 2017 w naszej miejscowości

Wiosna astronomiczna już do nas przyszła. Natomiast 21 marca 2017 roku powitaliśmy wiosnę kalendarzową w naszej miejscowości w ramach innowacji pedagogicznej „Odkrywamy naszą małą ojczyznę” realizowaną przez panią Brygidę Cziudai i panią Annę Kopyto.

17-03-2017 Odwiedziła nas Anka Czytanka

14 marca odwiedziła nas Anka Czytanka. Tajemniczy gość to pani Anna Trzepizur. Pani Ania wspólnie z dziećmi czytała bajkę, którą sama napisała. Zabrała młodych czytelników w świat interaktywnej bajki. Każdy uczeń klasy I – III brał w niej czynny udział. Wiele ciekawych rekwizytów sprawiło, że czytanie było atrakcyjniejsze i ułatwiało dzieciom wcielenie się w bohaterów oraz przeżywanie przygód razem z nimi. Anka Czytanka zafundowała dzieciom porcję świetnej, twórczej zabawy. To kolejny dowód, że czytanie może być wspaniałą przygodą.

15-03-2017 Ogólnopolski Dzień Matematyki

W poniedziałek, 13 marca obchodziliśmy po raz pierwszy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Matematyki. Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve.
Cała społeczność szkolna spotkała się by kibicować swoim kolegom. Reprezentanci klas losowo dobrani do zespołów rozwiązywali zadania. Za każdą poprawnie udzielną odpowiedź zdobywali punkt w postaci czekoladowego pieniążka. Na koniec wszystkie punkty zostały podliczone, a najlepsi otrzymali nagrody. Publiczność też musiała być czujna, bo drużyny mogły prosić o pomoc kogoś z kolegów. Okazało się, że matematyka wcale nie musi być nudna. Można się całkiem dobrze bawić rozwiązując zadania. 

15-03-2017 Konkurs recytatorski - etap szkolny i gminny

20 lutego odbyły się eliminacje szkolne XXIX Regionalnych Spotkań Młodych Recytatorów „Wrażliwość na słowa”. Do etapu gminnego zakwalifikowali się: w kategorii młodszej Laura Grabolus z klasy II i Olaf Smyła z klasy III. W kategorii starszej reprezentowali szkołę Kajetan Walendziuk z klasy IV i Wioletta Jerominek z klasy VI. Upominki dla laureatów etapu szkolnego przygotowało SKO. 
24 lutego w Łagiewnikach Małych odbyły się eliminacje gminne. Rywalizowali młodzi recytatorzy ze szkół podstawowych gminy Pawonków. Laura Grabolus z klasy II została laureatką Gminnego Konkursu Recytatorskiego. W swojej kategorii wiekowej Laura zajęła I miejsce. Gratulujemy i cieszymy się ogromnie z jej sukcesu. Trzymamy kciuki za występ Laury podczas konkursu w Lublińcu.

13-03-2017 V Regionalny konkurs wiedzy bankowej "Bank, matematyka i Ty"

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wandy Kawy i Bronisławy Kawy w Kośmidrach oraz Oddział 1 Banku PKO BP w Lublińcu zapraszają do udziału w V edycji Regionalnego konkursu wiedzy bankowej „Bank, matematyka i Ty”.

Adresatami konkursu są uczniowie klas V – VI szkół podstawowych powiatu lublinieckiego oraz szkół podstawowych regionu. Szkołę reprezentuje 3 – osobowa drużyna.

Konkurs odbędzie się 25 kwietnia 2017r.w godz. 9.00 - 12.00 w Szkole Podstawowej w Kośmidrach. Zgłoszenie do konkursu można nadsyłać do 19 kwietnia 2017r. na adres skokosmidry@gmail.com lub dostarczyć osobiście.

REGULAMIN 2017                               KARTA ZGŁOSZENIA 2017                               PLAKAT

Znaleziono: 443 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Warsztaty plastyczno-kulinarne

tn_dsc_1194.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak