AKTUALNOŚCI

08-03-2018 Wyniki konkursu "MÓJ LAS"

Uczennica naszej szkoły znalazł się wśród laureatów regionalnego etapu konkursu "MÓJ LAS”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa Zarząd Główny w Warszawie oraz Liga Ochrony Przyrody Zarząd Główny w Warszawie.

07-03-2018 IV Regionalny konkurs wiedzy o lesie – 90 lat Ligi Ochrony Przyrody

7 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Kośmidrach już po raz czwarty  odbył się „Regionalny konkurs wiedzy o lesie – 90 lat Ligi Ochrony Przyrody”. Organizatorem przedsięwzięcia było SK LOP „Kajtek” działające przy Publicznej Szkole Podstawowej w Kośmidrach pod kierunkiem Brygidy Cziudai oraz Zarząd Oddziału Ligi Ochrony Przyrody w Lublińcu. Natomiast patronat nad konkursem sprawowało Nadleśnictwo Lubliniec oraz Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Częstochowie.

05-03-2018 Zaproszenie do udziału w konkursie "Bank, matematyka i Ty"

Szkoła Podstawowa im. Wandy Kawy i Bronisławy Kawy w Kośmidrach
oraz Oddział 1 Banku PKO BP w Lublińcu zapraszają do udziału
w VI edycji Regionalnego konkursu wiedzy bankowej „Bank, matematyka i Ty”.

Konkurs odbędzie się 16 kwietnia 2018r.w godz. 9.00 - 12.00
w Szkole Podstawowej w Kośmidrach.

Zgłoszenie do konkursu można nadsyłać do 10 kwietnia 2018r. 
na adres skokosmidry@gmail.com lub dostarczyć osobiście.

Adresatami konkursu są uczniowie klas V – VI szkół podstawowych powiatu lublinieckiego oraz szkół podstawowych regionu.
Szkołę reprezentuje 3–osobowa drużyna.
Zawodnicy będą rozwiązywać zadania związane z obliczeniami procentowymi(odsetki, rabaty itp.). Będą też musieli wykazać się znajomością podstawowych pojęć z dziedziny ekonomii, historii pieniądza i działalności Szkolnych Kas Oszczędności. Ważna też będzie strategia gry zespołu.

Regulamin oraz karta zgłoszenia do pobrania 

Plakat do pobrania

 

04-03-2018 Wielka Liga Czytelników

Konkurs „Wielka Liga Czytelników” to projekt czytelniczy o zasięgu wojewódzkim. Organizatorami konkursu są: Stowarzyszenie „Wielka Liga", RODN „WOM" w Katowicach, Biblioteka Pedagogiczna w Katowicach. Celem konkursu jest promowanie czytelnictwa i kreowanie mody na czytanie. Rozwijanie umiejętności uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem, wyszukiwania informacji, kojarzenia faktów. Więcej o konkursie na stronie http://wielka-liga.pl/

Uczniowie naszej szkoły: Maja i Tomek z klasy II, Marta, Szymon, Igor i Maciej z klasy III oraz Martyna, Kamila i Natalia z klasy IV aktywnie  brali udział w tym konkursie od grudnia 2017r. Pod kierunkiem koordynatora szkolnego: Anny Kopyto, czytelnicy rozwiązywali testy zawierające pytania dotyczące treści całej książki oraz pytania interdyscyplinarne. Najlepiej test kwalifikacyjny rozwiązali Szymon Majdzik z klasy III, Maja Mańka z klasy II oraz Igor Urbańczyk z klasy III i tym samym zakwalifikowali się do półfinału, który odbędzie się 12 kwietnia 2018r. Za udział w etapie szkolnym otrzymali nagrody. 

24-02-2018 Teatrzyk pt. :Trzy świnki"

Uczniowie klasy I i II byli z wizytą w Przedszkolu, gdzie razem z młodszymi kolegami obejrzeli spektakl na motywach znanej bajki pt. "Trzy świnki". Dziękujemy za zaproszenie.

Znaleziono: 515 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Wycieczka do Kletna, Kudowy i Karpacza uczniów klasy szóstej

4.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak