AKTUALNOŚCI

03-07-2019 Charytatywna zbiórka monet dla Kacperka

Znamy wynik charytatywnej zbiórki monet, jaka odbyła się podczas obchodów Global Money Week 2019. Akcja miała formę konkursu klasowego. Dla klasy z najcięższym workiem SKO Kośmidry przygotowało nagrodę – klasowe wyjście na lody. Drobniaki zostały więc najpierw zważone, później starannie posegregowane, a następnie pani Monika z Oddziału Banku PKO BP w Lublińcu pomogła nam je policzyć i przyjęła wpłatę. Uczniowie, pracownicy szkoły, czytelnicy Biblioteki Publicznej w Kośmidrach zebrali łącznie prawie 30 kg bilonu, co po przeliczeniu dało kwotę 770 złotych. Zebrane pieniądze zostały wpłacone na konto Kacpra Ledwoń w Fundacji AVALON.

Wszystkim, którzy włączyli się do akcji i sypnęli groszem serdecznie dziękujemy.

03-07-2019 Spotkanie autorskie z Andrzejem Żakiem

8 maja w Bibliotece Publicznej w Kośmidrach uczniowie wzięli udział w spotkaniu z panem Andrzejem Żakiem – autorem wielu książek: baśni, powieści dla dzieci i młodzieży, sztuk teatralnych i telewizyjnych. Mieszka niedaleko nas w Solarni. Wydarzenie zorganizowały: pani Klaudia Kubica i pani Felicja Mańka we współpracy z Biblioteką Szkolną. Gość opowiedział o pisaniu książek, zachęcał do czytania, zaprezentował swoją najnowsza książkę „Szablą odbierzemy”. Wielu uczniów zadawało pisarzowi ciekawe pytania, na które wyczerpująco odpowiadał. Niektórzy czytelnicy przeczytali wcześniej jego książki i dzielili się swoimi refleksjami.

Na zakończenie uczniowie wręczyli paniom bibliotekarkom – pani Klaudii, pani Feli i pani Ani – własnoręcznie wykonane kwiaty i laurki z okazji Dnia Bibliotekarza.

03-07-2019 Matematyczny sukces naszych uczniów

Pod koniec kwietnia dotarła do nas dobra wiadomość, że wśród laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Eko – matematyka z SKO” znalazło się aż siedmiu uczniów naszej szkoły. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół w Jasienicy. Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu zestawu pięciu złożonych zadań matematycznych osadzonych tematycznie w ekologii. Druga część zadania konkursowego polegała na wymyśleniu hasła promującego ekologię.

03-07-2019 Sukces naszych uczniów w XIX Konkursie Regionalnym Poezji, Piosenki i Gwary Śląskiej

25 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Lublińcu nasi uczniowie wzięli udział w XIX Konkursie Regionalnym Poezji, Piosenki i Gwary Śląskiej. Przedstawiciele szkół podstawowych miasta i powiatu spotkali się, by przez uczestnictwo w Konkursie przypomnieć tradycje, zwyczaje i język naszej małej Ojczyzny – Śląska. Prezentacje odbywały się w trzech kategoriach: recytacja utworów śląskich poetów, mówienie gwarą śląską oraz śpiewanie śląskich piosenek.
Laura Grabolus zdobyła wyróżnienie w recytacji wierszy poetów śląskich, a Olaf Smyła, Tomasz Pietrucha i Dawid Kucharczyk zajęli II miejsce w kategorii – mówienie gwarą. Gratulujemy sukcesu! Jesteśmy z Was dumni.

03-07-2019 Festiwal Piosenki Religijnej

26 kwietnia w Zespole Szkół im. św. E. Stein KSW w Lublińcu odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki Religijnej Uczniów kl. I-III Szkół Podstawowych. Naszą szkołę reprezentował Radek Swoboda z klasy I

Znaleziono: 608 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Wielka Liga Czytelników - finał wojewódzki

tn_20190328_102101.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik