AKTUALNOŚCI

05-11-2016 Nagroda za bloga

Sukces naszego bloga! We wrześniowej edycji konkursu "Blog Miesiąca" blog SKO Kośmidry zdobył nagrodę II stopnia. Cieszymy się ogromnie i jesteśmy dumni, że spośród 650 blogów obecnych na platformie Szkolne Blogi komisja konkursowa wyróżniła właśnie nasz.
https://www.szkolneblogi.pl/blo…/o-sko/3-szkoly-i-3-laptopy/

Do szkoły dotarła już nagroda - zestaw upominków i gadżetów SKO. Wiele radości sprawiło dzieciom rozpakowanie pzresyłki.

Gorąco zachęcamy do odwiedzania naszego bloga SKO Kośmidry. Każe odwiedziny i każdy oddany głos zwiększa szansę szkoły na wygraną w kolejnej edycji konkursu. Odwiedzajcie więc i klikajcie!

04-11-2016 Nagroda dla SK LOP ?Kajtek?

W połowie października w Zarządzie Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Częstochowie zebrała się komisja, która oceniała działalność poszczególnych kół Ligi Ochrony Przyrody działających w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach oraz szkołach ponadgimnazjalnych regionu częstochowskiego. W tym roku odbył się konkurs zatytułowany „Działania Kół Ligi Ochrony Przyrody na różnych poziomach nauczania w roku 2015/2016”. Nasze Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody „Kajtek”, którym opiekuje sie pani Brygida Cziudai,  zajęło II miejsce.

Uroczyste podsumowanie oraz wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 3 listopada 2016 roku w Społecznym Gimnazjum nr 2 im. Zbigniewa Herberta w Częstochowie.

Na uroczystości obecni byli opiekunowie kół LOP wraz z uczniami. Szkołę w Kośmidrach reprezentowały dwie uczennice klasy VI Wioletta Jerominek i Maja Thomann oraz opiekun LOP pani Brygida Cziudai. 

02-11-2016 Zbiórka kasztanów i żołędzi - podsumowanie

Jesień to czas gromadzenia zapasów. Jak co roku szkolne Koło LOP „Kajtek” ogłosiło zbiórkę kasztanów i żołędzi dla zwierząt leśnych. Akcja miała formę konkursu klasowego i trwała do 28.10.2016 roku.

30-10-2016 Mamo, tato, porozmawiajmy o oszczędzaniu - finał konkursu

28 października odbył się finał Ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych i ich rodzin "Mamo, tato, porozmawiajmy o oszczędzaniu", który został zorganizowany z inicjatywy SKO Kośmidry. Uroczystość wręczenia nagród i dyplomów połączona była z otwarciem wystawy pokonkursowej, na której znalazły się wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace. Nagrody laureatom wręczyła Dyrektor szkoły - pani Teresa Kopyto oraz przedstawiciel Oddziału Banku PKO BP w Lublińcu - pani Małgorzata Kowalska. Na zaproszenie do udziału w konkursie odpowiedziało 16 szkół z 6 województw. Nadesłano łącznie 88 prac.

Poniżej publikujemy sprawozdanie z prac komisji konkursowej i listę laureatów.

30-10-2016 Ślubowanie

28  października odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Pierwszoklasiści w obecności rodziców, zaproszonych gości i całej społeczności szkolnej złożyli ślubowanie. W specjalnym programie przygotowanym na tę okazję zaprezentowali swoje umiejętności i udowodnili, że w pełni zasługują na miano ucznia naszej szkoły. Podczas uroczystości zostali też oficjalnie członkami Szkolnej Kasy Oszczędności. Ksiażeczki i karty do konta wręczyła uczniom pani Małgorzata Kowalska - pracownik Oddziału Banku PKO BP w Lublińcu. Starsi oledzy oraz zaproszone przedszkolaki przygotowali drobne upominki. Po uroczytości wszyscy spotkali się na wspólnym poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

Znaleziono: 413 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Światowy Dzień Zwierząt

1.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak