AKTUALNOŚCI

27-08-2019 W Radzionkowie

28 maja grupa uczniów z klas I-VII uczestniczyła w lekcji przyrody w terenie. Odwiedzili Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie i badali przyrodę wszystkimi zmysłami. Oczywiście był i w-f na rewelacyjnym placu zabaw.  

27-08-2019 Zielona Szkoła w Kątach Rybackich

W dniach 27-31 maja 2019 r. grupa 50 uczniów pod opieką wychowawców  odpoczywała na zielonej  szkole w Kątach Rybackich. Po kilkugodzinnej podróży dotarliśmy do celu podróży, gdzie gospodarze ośrodka czekali na nas z pysznym obiadem. Następnie rozpakowaliśmy bagaże i udaliśmy się na spacer, aby przywitać się morzem.  Wieczorem odbyło się ognisko integracyjne. Mimo iż wieczór był chłodny, atmosfera była gorąca i humory dopisywały.

03-07-2019 Charytatywna zbiórka monet dla Kacperka

Znamy wynik charytatywnej zbiórki monet, jaka odbyła się podczas obchodów Global Money Week 2019. Akcja miała formę konkursu klasowego. Dla klasy z najcięższym workiem SKO Kośmidry przygotowało nagrodę – klasowe wyjście na lody. Drobniaki zostały więc najpierw zważone, później starannie posegregowane, a następnie pani Monika z Oddziału Banku PKO BP w Lublińcu pomogła nam je policzyć i przyjęła wpłatę. Uczniowie, pracownicy szkoły, czytelnicy Biblioteki Publicznej w Kośmidrach zebrali łącznie prawie 30 kg bilonu, co po przeliczeniu dało kwotę 770 złotych. Zebrane pieniądze zostały wpłacone na konto Kacpra Ledwoń w Fundacji AVALON.

Wszystkim, którzy włączyli się do akcji i sypnęli groszem serdecznie dziękujemy.

03-07-2019 Spotkanie autorskie z Andrzejem Żakiem

8 maja w Bibliotece Publicznej w Kośmidrach uczniowie wzięli udział w spotkaniu z panem Andrzejem Żakiem – autorem wielu książek: baśni, powieści dla dzieci i młodzieży, sztuk teatralnych i telewizyjnych. Mieszka niedaleko nas w Solarni. Wydarzenie zorganizowały: pani Klaudia Kubica i pani Felicja Mańka we współpracy z Biblioteką Szkolną. Gość opowiedział o pisaniu książek, zachęcał do czytania, zaprezentował swoją najnowsza książkę „Szablą odbierzemy”. Wielu uczniów zadawało pisarzowi ciekawe pytania, na które wyczerpująco odpowiadał. Niektórzy czytelnicy przeczytali wcześniej jego książki i dzielili się swoimi refleksjami.

Na zakończenie uczniowie wręczyli paniom bibliotekarkom – pani Klaudii, pani Feli i pani Ani – własnoręcznie wykonane kwiaty i laurki z okazji Dnia Bibliotekarza.

03-07-2019 Matematyczny sukces naszych uczniów

Pod koniec kwietnia dotarła do nas dobra wiadomość, że wśród laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Eko – matematyka z SKO” znalazło się aż siedmiu uczniów naszej szkoły. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół w Jasienicy. Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu zestawu pięciu złożonych zadań matematycznych osadzonych tematycznie w ekologii. Druga część zadania konkursowego polegała na wymyśleniu hasła promującego ekologię.

Znaleziono: 620 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Cykl warsztatów oraz koncertów propagujących tradycje śląskie

tn_dscn6961.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik