AKTUALNOŚCI

24-10-2016 Biblioteka inspiruje

21 października obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych. Najpierw bibliotekarka pani Anna Kopyto powitała zaproszonych gości: dyrektor Biblioteki Pedagogicznej WOM w Częstochowie Filia w Lublińcu panią Olimpię Zielińską, bibliotekarkę panią Annę Bidzińską- Kristof oraz bibliotekarkę panią Felicję Mańka z Biblioteki Publicznej w Pawonkowie Filia w Kośmidrach.

19-10-2016 Czwartkowe czytanie

W naszej szkole nadal propagujemy modę na czytanie. W czwartki w bibliotece szkolnej spotykają się uczniowie klasy I, II i III na wspólnym czytaniu na wzór obiadów czwartkowych u króla Stanisława na Zamku Królewskim i w Łazienkach w Warszawie. Główny rekwizyt stanowi bajkowa torebka z książkami. Czytelnicy z kółka bibliotecznego czytają wybrane fragmenty ulubionych książek, a pozostali uczniowie z zaciekawieniem słuchają. Później rozmawiamy na temat przeczytanych książek. Wciąż zgłaszają się nowi chętni do głośnego czytania. Z przeczytanych fragmentów powstała nam nawet nowa przygoda Martynki....

15-10-2016 Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to święto, które upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zalegalizowana w dniu 14 października 1773 r. Tego dnia obchodzimy rokrocznie Dzień Nauczyciela w polskich szkołach.

15-10-2016 Święto Drzewa

Z inicjatywy SK LOP „Kajtek” w naszej szkole już po raz 14 obchodziliśmy Święto Drzewa pod patronatem Klubu Gaja z Bielska Białej.

Tegoroczne Święto Drzewa odbyło się pod hasłem „Święto Drzewa – wśród pól”. O tym jak ogromną rolę odgrywają zadrzewienia i zakrzewienia śródpolne powiedziały uczennice klasy V: Natalia Smyła, Natalia Misterka, Weronka Skubała, Milena Bronder oraz Oliwia Nowak. Przybliżony przez uczennice temat był jednym ze sposobów Klubu Gaja zachęcających mieszkańców terenów wiejskich do podejmowania działań na rzecz sadzenia drzew i ich ochrony. Każde drzewo to pożytek dla pszczół, ptaków i innych zwierząt.

15-10-2016 Światowy Dzień Zwierząt

4 października  to w kalendarzu Światowy Dzień Zwierząt  –  święto obchodzone corocznie w dzień wspomnienia w Kościele św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii.

Znaleziono: 411 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Sukces w ogólnopolskim konkursie plastycznym

dsc_0137.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak