AKTUALNOŚCI

28-08-2019 IX Ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci pt. „Bezpiecznie n wsi ..."

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX Ogólnopolskim Konkursie plastycznym dla dzieci pt. „Bezpiecznie n wsi: maszyna pracuje, a dziecko obserwuje”, zorganizowanym przez Oddział Regionalny Kasy Rolniczego ubezpieczenia Społecznego w Częstochowie. Na konkurs wpłynęło ponad 900 prac. Tym bardziej ogromnie cieszymy się z faktu, że Dawid Czudaj z klasy III został laureatem – zajął I miejsce w konkursie, a jego klasowy kolega – Tomasz Pietrucha otrzymał wyróżnienie. Gala wręczenia nagród odbyła się 11 czerwca br. w Muzeum Medali i Monet Jana Pawła II w Częstochowie. Uczniowie uczestniczyli uroczystości razem z rodzicami. panią dyrektor Teresą Kopyto oraz panią wójt Joanną Wons – Kleta. Otrzymali cenne nagrody i dyplomy. 
Praca Dawida zakwalifikowała się do kolejnego etapu konkursu i zdobyła wyróżnienie. Podsumowanie konkursu i uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Warszawie 14 czerwca br.

28-08-2019 Jak nie czytam jak czytam - edycja 2019

7 czerwca 2019 r. o godz. 10.00 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej akcji masowego czytania pod hasłem „ Jak nie czytam, jak czytam”. Uczniowie wraz z nauczycielami przyłączyli się do bicia rekordu liczby czytających w tym samym momencie. Na początku bibliotekarka pani Anna Kopyto przypomniała najważniejszy cel akcji, czyli stworzenie wśród dzieci i młodzieży pozytywnych skojarzeń z książką i zaprosiła wszystkich do wspólnego czytania. Gościem specjalnym była bibliotekarka z Biblioteki Publicznej w Kośmidrach pani Felicja Mańka, która zaprezentowała dzieciom fragment najnowszej książki dla młodzieży, napisanej przez Andrzeja Żaka. Fragmenty ulubionych książek czytali głośno również chętni uczniowie oraz nauczyciele. Bardzo cieszy, że w tym roku było wielu chętnych do czytania.

27-08-2019 Zajęcia przyrodnicze w terenie

Dzieciom tak  się spodobały zajęcia z Panią Małgorzatą, że następnego dnia też się z nią spotkaliśmy. W Agroturystyce w Kośmidrach uczniowie badali rzekę Lublinicę. I wiecie co? Jest czyściutka! Świadczą o tym żyjątka, które wyłowiliśmy. Oczywiście żadne zwierzę nie ucierpiało :) 

Był też czas na relaks i zabawę!

27-08-2019 Zajęcia przyrodnicze - dzień sów

29 maja 2019 r. Pani Małgorzata Bednarek z Agroturystyki w Kośmidrach poprowadziła zajęcia przyrodnicze. Uczniowie poznali gatunki sów występujących w Polsce, dowiedzieli się, jak żyją te ptaki i jakie mają charakterystyczne cechy. Wiemy już, co to szlara i wypluwka :) Wiemy także, dlaczego sowy latają bezszelestnie. :) To była wyjątkowa lekcja przyrody. Pani Małgorzacie serdecznie dziękujemy.

27-08-2019 W Radzionkowie

28 maja grupa uczniów z klas I-VII uczestniczyła w lekcji przyrody w terenie. Odwiedzili Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie i badali przyrodę wszystkimi zmysłami. Oczywiście był i w-f na rewelacyjnym placu zabaw.  

Znaleziono: 619 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Światowy Dzień Oszczędzania 2012

_img_3508.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik