AKTUALNOŚCI

09-10-2020 Jesienna zbiórka makulatury - wrzesień 2020

Szkolne Koło LOP oraz SKO we wrześniu ogłosiły jesienną zbiórkę makulatury. Była to zbiórka wyjątkowa - cały dochód ze sprzedaży makulatury zostanie wpłacony na pomoc Zespołowi Szkół im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu na odbudowę po pożarze.

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, dziadkom za dostarczenie surowca do szkoły. Wszystko było bardzo dobrze spakowane i opisane. Dzięki temu w czwartek 1 października 2020 roku surowiec został zapakowany na samochód ciężarowy firmy MASK z Lublińca. Udało się zebrać 1000 kg makulatury, zysk ze sprzedaży to 89 zł.

Wszystkim, którzy pomogli w segregowaniu, wiązaniu i dostarczeniu makulatury do szkoły serdecznie dziękujemy. 

09-10-2020 Powitanie jesieni w Agroturystyka Kośmidry

Uczniowie klas I – III wzięli udział w ciekawych zajęciach przyrodniczych w Agroturystyka w Kośmidrach. Poznali wielką różnorodność nasion, kwiatów oraz owoców i warzyw.  Podczas krótkiego spaceru dzieci zbierały nasiona roślin, a w ogrodzie poznawały owoce, warzywa, rozpoznawały ich części jadalne – liście, korzenie, kwiaty.  Był też czas na zabawy, a przy  ognisku można było poczęstować się pieczonymi zimniakami, kiełbaskami i ciepłą herbatą. Dziękujemy serdecznie pani Małgorzacie Bednarek za zaproszenie, poprowadzenie zajęć i gościnę.  

09-10-2020 Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2020

W tygodniu poprzedzającym obchody ŚDTM2020 uczniowie na lekcjach matematyki i zajęciach pozalekcyjnych powtarzali i utrwalali tabliczkę mnożenia w toku różnych gier i zabaw - gry planszowe, gry karciane, gry z użyciem kostek, karty Grabowskiego. Na korytarzu pojawiły się plakaty promujące ŚDTM oraz naklejki na schodach umożliwiające powtarzanie trudnych przykładów podczas wchodzenia. Uczniowie klasy V i VI tworzyli własne gry planszowe, a klasa III przygotowała kolorowe plakaty. Podczas ŚDTM 2020 "patrole egzaminacyjne"  sprawdzały sprawność liczenia w zakresie tabliczki mnożenia nie tylko starszych kolegów i koleżanek, ale również nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły. Natomiast w klasach III - VIII odbyły się egzaminy nadzorowane przez "Komisje egzaminacyjne".

30-09-2020 Ogólnopolski dzień głośnego czytania

29 września obchodzony jest Ogólnopolski dzień głośnego czytania. Święto ma na celu promocję lektury i głośnego czytania. Zostało ogłoszone w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej - autorki książek dla dzieci i młodzieży. W naszej szkole w związku z tym świętem oraz 100. rocznicą urodzin Papieża Jana Pawła II oddaliśmy hołd temu Wielkiemu Polakowi. Bibliotekarka Anna Kopyto przeczytała na głos fragmenty książki Mariusza Wollny - "Jak Lolek został papieżem" w ramach zajęć świetlicowych. Dzieci mogły poznać dziecięce zainteresowania Karola Wojtyły.

 

30-09-2020 Sprzątania Świata 2020

W dniach 24 – 30.09.2020 roku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli  udział w akcji Sprzątanie Świata. Odpowiednio wyposażeni, pod okiem wychowawców  uczniowie zebrali śmiecie z wyznaczonego obszaru. Udział w akcji to lekcja poszanowania środowiska i promowanie nieśmiecenia.  

 „Sprzątanie świata - Polska” = razem możemy więcej!

Znaleziono: 697 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Wyniki XXXIII edycji konkursu "MÓJ LAS"

7.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik