AKTUALNOŚCI

24-10-2016 Gminny turniej gier i zabaw ruchowych

Uczniowie klasy III reprezentowali naszą szkołę podczas Gminnego turnieju gier i zabaw ruchowych, który odbył się na hali sportowej w Pawonkowie. Walczyli dzielnie i po bardzo wyrównanej rywalizacji, niewielką stratą punków zajęli IV miejsce.

24-10-2016 Akcja charytatywna "Tytka Miłosierdzia"

W dniach 17 – 21 października nasza szkoła wzięła udział w akcji charytatywnej Caritas Diecezji Gliwickiej – „Tytka Miłosierdzia”. Na początku tygodnia każda klasa otrzymała jedną tytkę i wypełniła ją artykułami spożywczymi i środkami czystości. Udało się zgromadzić 6 dużych tytek, w których znalazły się środki czystości, słodycze, bakalie, a także inne produkty spożywcze.  W miniony piątek tytki trafiły do parafialnej Caritas w Lublińcu, a za pośrednictwem wolontariuszy dary trafią do osób starszych, samotnych, chorych, potrzebujących.

Za udział w zbiórce serdecznie wszystkim dziękujemy!

24-10-2016 Biblioteka inspiruje

21 października obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych. Najpierw bibliotekarka pani Anna Kopyto powitała zaproszonych gości: dyrektor Biblioteki Pedagogicznej WOM w Częstochowie Filia w Lublińcu panią Olimpię Zielińską, bibliotekarkę panią Annę Bidzińską- Kristof oraz bibliotekarkę panią Felicję Mańka z Biblioteki Publicznej w Pawonkowie Filia w Kośmidrach.

19-10-2016 Czwartkowe czytanie

W naszej szkole nadal propagujemy modę na czytanie. W czwartki w bibliotece szkolnej spotykają się uczniowie klasy I, II i III na wspólnym czytaniu na wzór obiadów czwartkowych u króla Stanisława na Zamku Królewskim i w Łazienkach w Warszawie. Główny rekwizyt stanowi bajkowa torebka z książkami. Czytelnicy z kółka bibliotecznego czytają wybrane fragmenty ulubionych książek, a pozostali uczniowie z zaciekawieniem słuchają. Później rozmawiamy na temat przeczytanych książek. Wciąż zgłaszają się nowi chętni do głośnego czytania. Z przeczytanych fragmentów powstała nam nawet nowa przygoda Martynki....

15-10-2016 Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to święto, które upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zalegalizowana w dniu 14 października 1773 r. Tego dnia obchodzimy rokrocznie Dzień Nauczyciela w polskich szkołach.

Znaleziono: 413 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Noc z kinem europejskim uczniów klasy VI

3.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak