AKTUALNOŚCI

27-11-2017 Światowy Dzień Pluszowego Misia

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia - 24 listopada uczniowie klas I, II i III w towarzystwie ulubionych pluszaków spotkali się w bibliotece szkolnej. Na imprezę czytelniczą  - "W Stumilowym Lesie" zostały zaproszone bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Pawonkowie i w Kośmidrach: pani Klaudia Kubica i pani Felicja Mańka. Zaproszonych gości powitała bibliotekarka pani Anna Kopyto, a następnie zaprezentowała wystawkę książek, których bohaterami są misie. Dzieci przedstawiały swoich przyjaciół - ulubione misie.

21-11-2017 Nagroda dla Szkolnego Koła LOP "Kajtek"

W pierwszych dniach listopada w Zarządzie Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Częstochowie zebrała się komisja, która oceniała działalność poszczególnych kół Ligi Ochrony Przyrody działających w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach oraz szkołach ponadgimnazjalnych regionu częstochowskiego. W tym roku odbył się konkurs zatytułowany „Działania Kół Ligi Ochrony Przyrody na różnych poziomach nauczania w roku 2016/2017”. Nasze Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody „Kajtek”, którym opiekuje sie pani Brygida Cziudai, zajęło II miejsce. Korzystając między innymi z zasobów szkolej biblioteki uczniowie przygotowywali się do konkursów organizowanych przez ZO LOP w Częstochowie.

20-11-2017 Czwartkowe czytanie w bibliotece

Nadal spotykamy się w czwartki w bibliotece na głośnym czytaniu na przerwach dla klas I – III. Na wzór dawnych „obiadów czwartkowych” u króla Stasia, chętni czytelnicy czytają ciekawe i ulubione książki w towarzystwie bajkowej torebki. Odgrywają scenki do przeczytanych książek, a także rozmawiamy na temat przeczytanych książek. Spotkania te mają na celu upowszechnianie czytania i rozwój indywidualnych zainteresowań.

20-11-2017 „Sankt Martinstag” - Dzień Świętego Marcina

W czwartek w naszej szkole odbył się apel z okazji dnia św. Marcina, obchodzonego w Niemczech 11 listopada pod nazwą „Sankt Martinstag”. Z tej okazji uczennice kl. VI przygotowały prezentację, w której przybliżyły kolegom postać św. Marcina, tradycje i zwyczaje związane z tym świętem. Uczniowie przygotowali również przepiękne lampiony, a całość uświetniły wspólnie odśpiewane piosenki. Apel przygotowała pani Małgorzata Prauzner-Bechcicka.

20-11-2017 Sukces Alicji Jordan w powiatowym konkursie bibliotecznym

17 listopada br. uczennica klasy V Alicja Jordan odebrała dyplom i nagrodę książkową w obecności swojej mamy i opiekuna – bibliotekarki Anny Kopyto w bibliotece SP nr 1 w Lublińcu. Alicja zajęła III miejsce w międzyszkolnym konkursie bibliotecznym: „Baśnie, legendy i podania Górnego Śląska”. Jej praca plastyczna dotyczyła legendy o Tiwoli i Kajowskim zawartej w książce o Kośmidrach i znalazła się na wystawie prac nagrodzonych. 

Znaleziono: 501 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Zielona szkoła - Kołobrzeg 2015

tn_dsc08921.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak