AKTUALNOŚCI

17-10-2019 XXIII Konkurs "Mój las" - edycja 2019/2020

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa Zarząd Główny oraz  Liga Ochrony Przyrody Zarząd Główny
o g ł a s z a j ą 
XXXIII EDYCJĘ – 2019 / 2020 OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU DLA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 
MÓJ LAS

I grupa wiekowa klasy I-III temat:

„Leśne smakołyki”

II grupa wiekowa klasy IV-VI temat:

  „Leśni lotnicy”

III grupa wiekowa klasy VII -VIII temat:

  „Formy ochrony przyrody w mojej okolicy”

14-10-2019 Świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej i nie tylko ...

"Październik - i jest co świętować" pod tym hasłem spędziliśmy 14 października w naszej szkole. Obchodziliśmy nie tylko Dzień Nauczyciela, ale także "Światowy Dzień Zwierząt oraz Święto Drzewa. Szkolne koło teatralne przygotowało występ, w którym przypomnieli wszystkim o tym, jak należy opiekować się zwierzątkami domowymi. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego złożyli życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły oraz przygotowali słodką niespodziankę dla nich.

14-10-2019 Warsztaty biblioteczne

11 października odbyły się w bibliotece szkolnej warsztaty biblioteczne w związku z tym , że październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Naszą szkołę odwiedziły bibliotekarki z Biblioteki Pedagogicznej w Lublińcu: pani Małgorzata Goinda i pani Anna Bidzińska - Kristof. Pani Małgorzata przedstawiła uczniom klasy I, II i III różne formy książek. Były to: teatrzyk kamishibai- magiczny teatrzyk obrazkowy, książkę harmonijkę - leporello oraz interaktywną książkę z mówiącym długopisem Magic Pen. Pani Ania przeczytała dzieciom tradycyjną bajkę o jeżu. Następnie przeprowadzone zostały rozmowy z dziećmi na temat przeczytanych bajek. Wielu słuchających wykazało się dobrą pamięcią i znajomością przeczytanych utworów. Później odbyły się zabawy literackie i ruchowe do czytanych bajek. Bibliotekarka pani Anna Kopyto zachęcała czytelników do jeszcze częstszego wypożyczania i czytania książek. Spotkanie bardzo się dzieciom podobało.

10-10-2019 Święto Drzewa 2019

W czwartek 10 października 2019 roku w naszej szkole po raz 17 obchodziliśmy Święto Drzewa pod patronatem Klubu Gaja z Bielska Białej oraz Nadleśnictwa Lubliniec.

Tegoroczne Święto Drzewa odbyło się pod hasłem „Drzewa dla klimatu”. Krótką prelekcję na ten temat wygłosił dla uczniów klasy I gość pan Jacek Mirek, przedstawiciel Nadleśnictwa Lubliniec. Pan Jacek Mirek przedstawił również uczniom klasy I walory świerka pospolitego, którego sadzonkę przyniósł do szkoły. Dodatkowo spotkanie to było okazją dla najmłodszych uczniów naszej szkoły aby dowiedzieć się na czym polega praca leśnika.  

09-10-2019 IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Cała społeczność szkolna kolejny już raz świętowała IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Cała społeczność szkolna kolejny już raz świętowała IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jet to akcja edukacyjna o zasięgu światowym, której celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcać do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Dlatego przez cały tydzień poprzedzający główne obchody, uczniowie aktywnie przypominali sobie tabliczkę mnożenia. 

Znaleziono: 637 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Klasowa wycieczka do Zakopanego

22.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik