AKTUALNOŚCI

24-10-2013 Nagroda dla Szkolnego Koła LOP

Co roku w październiku w Zarządzie Okręgu LOP w Częstochowie zbiera się komisja, która ocenia działalność poszczególnych kół Ligi Ochrony Przyrody działających w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach oraz szkołach ponadgimnazjalnych regionu częstochowskiego. Tym razem jury oceniało  „Wkład  kół LOP w poprawę środowiska przyrodniczego w roku szkolnym 2012/2013”. Nasze Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody „Kajtek”, którym opiekuje sie pani Brygida Cziudai,  zajęło II miejsce.

18-10-2013 14 pażdziernika - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

"Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r. określone ustawą – Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela". Święto to przypada 14 pażdziernika i z tej okazji ten dzień w Szkole Podstawowej w Kośmidrach był dniem wyjątkowym.

13-10-2013 Konkurs MÓJ LAS

Organizatorem konkursu „Mój las” jest Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa oraz Liga Ochrony Przyrody. Konkurs adresowany jest do młodzieży szkolnej. Aby wziąć udział w konkursie należy przygotować pracę konkursową:

I grupa wiekowa  (klasy I-III ) przygotowuje pracę pt. „Wyjaśnij jak zmienia się las w porach roku”                        

II grupa wiekowa (klasy IV-VI ) przygotowuje pracę pt. „Moje obserwacje przyrody poczynione w czasie wycieczki do lasu”

W roku szkolnym 2013/2014 prace konkursowe należy przygotować indywidualnie.

13-10-2013 Dzień Drzewa 2013

W naszej szkole już po raz 11 obchodziliśmy Święto Drzewa. Z tej okazji Szkolne Koło LOP „Kajtek” przygotowało apel poświęcony drzewom. W ramach przygotowań do obchodów Święta Drzewa, każda klasa wykonała liść wybranego drzewa oraz krótką metryczkę dotyczącą najważniejszych informacji o wybranym gatunku. Prezentacji poszczególnych drzew dokonano podczas apelu.

28-09-2013 Zbiórka żołędzi i kasztanów

Jak co roku Szkolne Koło LOP „Kajtek” ogłasza zbiórkę kasztanów i żołędzi dla zwierząt leśnych. Akcja ma formę konkursu klasowego.

Ilość zebranych przez klasę żołędzi i kasztanów zostanie podzielona przez ilość uczniów w klasie i w ten sposób wyliczymy średni wynik dla ucznia.Dla zwycięskiej klasy przewidziana jest nagroda: biwak na Dziewczej Górze.

Żołędzie już się sypią, więc zachęcamy do zbierania! Konkurs trwa do: 31.10.2013 roku

Zebrane owoce gromadzimy i przechowujemy w przewiewnych workach ze sznurka lub materiału, aby nie pleśniały.

WAŻNE! Nie wkładamy zebranych owoców do reklamówek lub innych opakowań foliowych!  

Znaleziono: 545 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: FESTYN RODZINNY ? CZAS NA ZDROWIE?

24.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik