AKTUALNOŚCI

19-05-2013 Pasowanie na czytelnika

14 maja 2013 odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej  na czytelnika. W bibliotece szkolnej „wyrósł” tajemniczy bajkowy zamek. W jego murach starsze czytelniczki: Natalia Byczek i Katarzyna Juszczyszyn zaprezentowały się jako bajkopisarki. Przeczytały bajki, które same napisały na zajęciach kółka bibliotecznego. Pierwszakom bajki te bardzo się podobały.

19-05-2013 Sukces Kasi Juszczyszyn w powiatowym konkursie czytelniczym

10maja 2013r. w Lublińcu miał miejsce finał powiatowego konkursu czytelniczego pt. „Tajemnica ginącego lasu” zorganizowanego przez PUBLICZNĄ  BIBLIOTEKĘ PEDAGOGICZNĄ  RODN „WOM’’ w Częstochowie Filię w Lublińcu. W konkursowych zmaganiach  brało udział 29 uczniów . Naszą bibliotekę szkolną reprezentowało 5 czytelników: Katarzyna Juszczyszyn, Karol Kopyto, Matylda Mirek, Karolina Augustynowicz , Laura Jerominek pod opieką bibliotekarki  pani Anny Kopyto.

19-05-2013 VIII POWIATOWY TURNIEJ SZKOLNYCH KLUBÓW EUROPEJSKICH

7 maja 2013r. odbył się VIII POWIATOWY TURNIEJ SZKOLNYCH KLUBÓW EUROPEJSKICH w Lublińcu Europa na sportowo. Celem imprezy było rozbudzanie zainteresowań dzieci własnym zdrowiem i rozwojem, kształcenie postaw bycia sprawnym Europejczykiem oraz integracja SKE. Nasz klub Młodego Europejczyka reprezentowali : Karol Kopyto, Szymon Koza, Franciszek Skubała i Sławomir Wańczyk wraz z opiekunem p. Anną Kopyto.

11-05-2013 3 MAJA - ŚWIĘTO KONSTYTUCJI

"Nasza szkoła swój porządek spisany ma na papierze w postaci Statutu Szkoły. Polska także ma swój spisany porządek państwowy, czyli Konstytucję, bo tak się ustawa nazywa. Mówi ona o tym, kto ma rządzić i jak ma rządzić. Polska spisywała tę ustawę piórem, zaprzysięgła sercem w dniu 3 maja 1791r. Samiśmy sobie uchwalili to prawo. Szanujemy je zatem, bo jest nasze własne, jak własna jest nasza szkoła, jak własną jest cała nasza Polska."

09-05-2013 KONKURS ?LAS ? SKARB PRZYRODY. 85 LAT Z ŻUBREM W TLE?

8 maja 2013 roku w Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej – Curie w Częstochowie odbył się IX Konkurs Międzyszkolny „Las – skarb przyrody. 85 lat z żubrem w tle”. Konkurs odbył się pod patronatem Nadleśnictwa Złoty Potok oraz Zarządu Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Częstochowie. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą przyrodniczą, wiedzą na temat pracy leśnika, znajomością budowy lasu, jego mieszkańców oraz typy lasu. Potrzebna była również znajomość historii powstania Ligi Ochrony Przyrody w Polsce oraz znać zakres jej działań i osiągnięcia. Dodatkowo należało wykonać grę edukacyjną „Historia Ligi Ochrony Przyrody”.

Znaleziono: 523 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Sukces w ogólnopolskim konkursie plastycznym

dyplom-k.jpeg
sko herbPL
certyfikat pewniak