AKTUALNOŚCI

24-05-2017 Powiatowy Konkurs Mitologiczny

18 maja 2017 roku trzech uczniów reprezentowało naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Mitologicznym, który odbył się w Zespole Szkół im. św. Edyty Stein w Lublińcu.

13-05-2017 Święto patronek szkoły

12 maja 2017 roku uczciliśmy Patronki naszej szkoły: Wandę Kawę i Bronisławę Kawę. Uroczystość przygotowali członkowie kółka bibliotecznego i Szkolnego Klubu Europejskiego pod kierunkiem pani Brygidy Cziudai i pani Anny Kopyto w ramach innowacji pedagogicznej „Odkrywamy naszą małą ojczyznę”.

13-05-2017 V Powiatowy Turniej Młodych Talentów

W czwartek 11 maja 2017 czterech uczniów naszej szkoły wzięło udział w V Powiatowym Turnieju Młodych Talentów dla szóstoklasistów. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Św. Edyty Stein w Lublińcu.

13-05-2017 Konkurs Poezji, Gwary i Piosenki Śląskiej „Lubi mi się tu... mieszkać”

I miejsce w kategorii „Konkurs mówienia gwarą” dla Weroniki Skubały, Oliwii Nowak i Martyny Byczek z klasy V, które zaprezentowały scenkę "Geburstag u Lucy" -  podczas XVII Konkursu Regionalnego Poezji, Gwary i Piosenki Śląskiej „Lubi mi się tu... mieszkać” dla szkół podstawowych.

13-05-2017 Wycieczka klasy V do Pszczyny

W czwartek, 11 maja 2017r. uczniowie naszej szkoły zwiedzili Muzeum Zamkowe w Pszczynie. Zapoznali się z fragmentem historii naszego regionu związanym z dworem Hochbergów: architekturą pałacu, organizacją życia w pałacu, pasjami książąt pszczyńskich, etykietą dworską oraz zwyczajami spędzania wolnego czasu na przełomie XIX i XX wieku. Wszyscy mieli też okazję spacerować w przypałacowym parku. Popołudnie spędzili w najnowocześniejszym parku wodnym w Rudzie Śląskiej. 

Znaleziono: 443 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Pokazy strażackie i nie tylko ...

tn_dsc_0311.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak