AKTUALNOŚCI

20-11-2017 Czwartkowe czytanie w bibliotece

Nadal spotykamy się w czwartki w bibliotece na głośnym czytaniu na przerwach dla klas I – III. Na wzór dawnych „obiadów czwartkowych” u króla Stasia, chętni czytelnicy czytają ciekawe i ulubione książki w towarzystwie bajkowej torebki. Odgrywają scenki do przeczytanych książek, a także rozmawiamy na temat przeczytanych książek. Spotkania te mają na celu upowszechnianie czytania i rozwój indywidualnych zainteresowań.

20-11-2017 „Sankt Martinstag” - Dzień Świętego Marcina

W czwartek w naszej szkole odbył się apel z okazji dnia św. Marcina, obchodzonego w Niemczech 11 listopada pod nazwą „Sankt Martinstag”. Z tej okazji uczennice kl. VI przygotowały prezentację, w której przybliżyły kolegom postać św. Marcina, tradycje i zwyczaje związane z tym świętem. Uczniowie przygotowali również przepiękne lampiony, a całość uświetniły wspólnie odśpiewane piosenki. Apel przygotowała pani Małgorzata Prauzner-Bechcicka.

20-11-2017 Sukces Alicji Jordan w powiatowym konkursie bibliotecznym

17 listopada br. uczennica klasy V Alicja Jordan odebrała dyplom i nagrodę książkową w obecności swojej mamy i opiekuna – bibliotekarki Anny Kopyto w bibliotece SP nr 1 w Lublińcu. Alicja zajęła III miejsce w międzyszkolnym konkursie bibliotecznym: „Baśnie, legendy i podania Górnego Śląska”. Jej praca plastyczna dotyczyła legendy o Tiwoli i Kajowskim zawartej w książce o Kośmidrach i znalazła się na wystawie prac nagrodzonych. 

20-11-2017 Podsumowanie zbiórki kasztanów i żołędzi

Jesień to czas gromadzenia zapasów. Jak co roku szkolne Koło LOP „Kajtek” ogłosiło zbiórkę kasztanów i żołędzi dla zwierząt leśnych. Akcja miała formę konkursu klasowego i trwała do 15.11.2017 roku. W środę 16 listopada zważyliśmy każdy worek. Kilogramy zostały dopisane do klasowego konta. Następnie ilość zebranych przez klasę żołędzi i kasztanów została podzielona przez ilość uczniów w klasie. W ten sposób został wyliczony średni wynik dla ucznia.

11-11-2017 Klasa I w Żarkach

10 listopada uczniowie klasy I razem z dziećmi z przedszkola wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Żarek. Przygoda zaczęła się od warsztatów wytwarzania słodyczy w Manufakturze Słodyczy Hokus Pokus. Kolejnym punktem programu były warsztaty robienia pizzy, pod okiem profesjonalnego kucharza. Po pysznym, własnoręcznie przygotowanym posiłku udaliśmy się do Muzeum Dawnych Rzemiosł Stary Młyn. W drodze powrotnej do domu odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin. 

Znaleziono: 484 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Święto Pieczonego Ziemniaka

tn_dsc00398.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak