AKTUALNOŚCI

14-10-2019 Warsztaty biblioteczne

11 października odbyły się w bibliotece szkolnej warsztaty biblioteczne w związku z tym , że październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Naszą szkołę odwiedziły bibliotekarki z Biblioteki Pedagogicznej w Lublińcu: pani Małgorzata Goinda i pani Anna Bidzińska - Kristof. Pani Małgorzata przedstawiła uczniom klasy I, II i III różne formy książek. Były to: teatrzyk kamishibai- magiczny teatrzyk obrazkowy, książkę harmonijkę - leporello oraz interaktywną książkę z mówiącym długopisem Magic Pen. Pani Ania przeczytała dzieciom tradycyjną bajkę o jeżu. Następnie przeprowadzone zostały rozmowy z dziećmi na temat przeczytanych bajek. Wielu słuchających wykazało się dobrą pamięcią i znajomością przeczytanych utworów. Później odbyły się zabawy literackie i ruchowe do czytanych bajek. Bibliotekarka pani Anna Kopyto zachęcała czytelników do jeszcze częstszego wypożyczania i czytania książek. Spotkanie bardzo się dzieciom podobało.

10-10-2019 Święto Drzewa 2019

W czwartek 10 października 2019 roku w naszej szkole po raz 17 obchodziliśmy Święto Drzewa pod patronatem Klubu Gaja z Bielska Białej oraz Nadleśnictwa Lubliniec.

Tegoroczne Święto Drzewa odbyło się pod hasłem „Drzewa dla klimatu”. Krótką prelekcję na ten temat wygłosił dla uczniów klasy I gość pan Jacek Mirek, przedstawiciel Nadleśnictwa Lubliniec. Pan Jacek Mirek przedstawił również uczniom klasy I walory świerka pospolitego, którego sadzonkę przyniósł do szkoły. Dodatkowo spotkanie to było okazją dla najmłodszych uczniów naszej szkoły aby dowiedzieć się na czym polega praca leśnika.  

09-10-2019 IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Cała społeczność szkolna kolejny już raz świętowała IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Cała społeczność szkolna kolejny już raz świętowała IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jet to akcja edukacyjna o zasięgu światowym, której celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcać do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Dlatego przez cały tydzień poprzedzający główne obchody, uczniowie aktywnie przypominali sobie tabliczkę mnożenia. 

09-10-2019 Głośne czytanie z SU

W bibliotece szkolnej odbyło się głośne czytanie z Samorządem Uczniowskim z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Głównymi odbiorcami tego święta są dzieci. Głośne czytanie sprawia, że dzieci poszerzają  swoje słownictwo i wzbogacają swoją wyobraźnię. W związku z tym SU naszej szkoły czytał dla swoich młodszych koleżanek i kolegów fragmenty ich ulubionej serii książek "Na pomoc zwierzakom". Przewodnicząca SU - Julia Kupiec zaprezentowała książkę - "Dusia", zastępca SU - Dawid Kucharczyk - książkę "Figa tęskni za domem", a skarbnik SU - Martyna Piechota – książkę "Zosia i jej zoo". Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały głośnego czytania, a następnie wypożyczały książki do czytania w domu.

 

05-10-2019 Jesienna zbiórka makulatury - wrzesień 2019

W ramach akcji Sprzątania Świata SK LOP „Kajtek” oraz SKO ogłosiło zbiórkę makulatury. W dniach 26-30.09 oraz 1-2.10.2019 roku w klasach gromadziliśmy ten cenny surowiec. Dzięki pomocy rodziców, dziadków, sąsiadów uczniowie przynosili do szkoły spakowaną i powiązaną makulaturę. Każda ilość była ważona i dopisywana do klasowego konta. W środę surowiec został zapakowany na samochód ciężarowy firmy MASK z Lublińca. Dzięki temu, że makulatura była bardzo dobrze spakowana i związana z ważeniem i załadowaniem nie było problemów.
W ciągu czterech dni uczniowie zebrali 2600,80 kg makulatury. Reszta to makulatura odzyskiwana na bieżąco w szkole dzięki segregacji śmieci oraz stare, zniszczone książki z biblioteki szkolnej. W sumie do skupu oddaliśmy 3240 kg papieru, który trafił do recyklingu.

Wszystkim, którzy pomogli naszym uczniom posegregować,
związać i dostarczyć makulaturę do szkoły
serdecznie dziękujemy.  

Podsumowanie i wyniki jakie uzyskały klasy zamieszczono w tabeli.

Znaleziono: 620 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Ślubowanie 2016

tn_dsc_1039.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik