AKTUALNOŚCI

27-09-2019 Statuetka 100-lecia PCK

19 września br. w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu odbyła się uroczystość z okazji 100-lecia istnienia Polskiego Czerwonego Krzyża. Podczas uroczystości wręczono Statuetki 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża w dowód uznania za wieloletnią aktywną działalność na rzecz rozwoju Polskiego Czerwonego Krzyża. Wśród odznaczonych była pani Wanda Król, która od wielu lat jest zaangażowana w działalność PCK i pełni w szkole funkcję opiekuna Szkolnego Koła PCK. Gratulujemy wyróżnienia.

Więcej o uroczystości http://www.lubliniec.starostwo.gov.pl/100-lecie-istnienia-polskiego-czerwonego-krzyza-n2640.html

24-09-2019 Akcja - Segregacja

23 września uczniowie spotkali się z przedstawicielami Urzędu Gminy w Pawonkowie. Podczas zajęć uczyli się jak prawidłowo segregować śmieci, gdzie znajduje się PSZOK i jakie odpady można tam dostarczyć. Pani Wójt Joanna Wons-Kleta oraz panie Anna Kowalska i Małgorzata Swoboda –odpowiedzialne w gminie za ochronę środowiska w – przybliżyły dzieciom temat. Spotkanie zakończyło się wręczeniem prezentów. Każda klasa otrzymała komplet koszy do segregacji oraz roślinę, która oczyszcza powietrze. Dziękujemy za spotkanie i wiele cennych informacji.

24-09-2019 Sprzątanie Świata 2019

Uzbrojeni w rękawiczki i worki na śmieci wyruszyliśmy sprzątać nasz mały świat, czyli Kośmidry, Koszwice i okolicę. Teraz musimy zadbać o to, aby czyste rowy i pobocza pozostały takie na dłużej. Stop zaśmiecaniu!

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom zaangażowanym w przeprowadznie akcji i wspólne wyruszenie z nami na trasy.

12-09-2019 Narodowe Czytanie i Europejski Dzień Dziedzictwa Kulturowego

11 września 2019 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie czytelnicze w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie 2019" z inicjatywy Prezydenta pana Andrzeja Dudy. Akcja ma na celu promocję dobrej polskiej literatury. Zaproponowano 8 nowel, które przedstawiają 100 lat polskiej historii.

12-09-2019 Akcja "Przerwany marsz..."

11.09.2019 roku w naszej szkole odbyła się nietypowa lekcja historii „Przerwany marsz…”. Była to część ogólnopolskiej akcji polegającej na symbolicznym dokończeniu przerwanego, przez  wybuch II wojny światowej marszu do szkoły ówczesnej młodzieży. Wspólnie z prababciami, pradziadkami, a także osobami, które mieszkają w regionie i wywodzą się z pokolenia Dzieci Wojny -  młodzież powitała rok szkolny 2019/2020.

Znaleziono: 615 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Dzień Dziecka ze strażakami

tn_8.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik