AKTUALNOŚCI

27-11-2016 Zbiórka baterii

W naszej szkole trwa całoroczna zbiórka baterii. Na korytarzach stoją specjalne pojemniki do których można wrzucać zużyte baterie. W tym tygodniu zgłosiliśmy baterie do odbioru. Specjalizuje się tym firma Reba Organizacja Odzysku S.A. z Warszawy, z którą od kilku lat współpracujemy. W piątek 25 listopada 2016 roku kurier zabrał z naszej szkoły 34 kg baterii, które trafią do recyklingu.

Przypominamy, że w naszej szkole przez cały rok zbieramy:

- zużyte baterie;

- plastikowe nakrętki.

27-11-2016 Andrzejkowa dyskoteka SK LOP ?Kajtek?

23 listopada 2016 roku w myśl przysłowia „Na Świętego Andrzeja - dziewkom z wróżby nadzieja”  uczniowie naszej szkoły bawili się na tradycyjnej dyskotece andrzejkowej, której organizatorem było SK LOP „Kajtek”. Uczestnicy zabawy bawili się pod opieką Wandy Król, Agnieszki Latosi, Reginy Paruzel oraz Brygidy Cziudai.

Jak wiadomo „Święta Katarzyna adwent rozpoczyna” więc wszyscy ochoczo bawili się przy dźwiękach muzyki, którą serwowała uczennica klasy VI Emilia Swoboda.

26-11-2016 Warsztaty plastyczno-kulinarne

25 listopada br. odbyły się w naszej szkole warsztaty plastyczno-kulinarne, które przygotowała i poprowadziła pani Ewelina Suchara. Uczniowie klas I – III poznali zasady zdrowego żywienie „gotując” swoje ulubione dania oraz uczyli się ładnie nakrywać do stołu. Kuchenne chochle zostały zamienione na pędzle, a warzywa na stemple.  Dzieciaki robiły kolaże swoich ulubionych zup i drugich dań.

20-11-2016 Sukces Spółdzielni Uczniowskiej "Jedność"

Wojewódzka Rada Spółdzielni Uczniowskich ogłosiła niedawno wyniki konkursu na najlepiej pracującą Spółdzielnię Uczniowską w województwie śląskim. Uczniowie naszej szkoły znaleźli się w gronie najlepszych i stanęli na podium. Spółdzielnia Uczniowska „Jedność” działająca w Szkole Podstawowej w Kośmidrach zajęła III miejsce. Spółdzielnią Uczniowską opiekują się pani Małgorzata Prauzner-Bechcicka i pani Agnieszka Latosi.

19-11-2016 Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W uroczystym apelu uczniowie naszej szkoły uczcili Narodowe Święto Niepodległości. Sceneria oraz podniosły nastrój wywołały wzruszenie zmuszając do głębokich refleksji. Akademia z okazji Dnia Niepodległości jest elementem wychowania patriotycznego w naszej szkole.

Znaleziono: 411 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Oliwia Nowak laureatką konkursu bibliotecznego

tn_dsc09605.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak