AKTUALNOŚCI

09-02-2017 III Regionalny konkurs wiedzy o lesie

9 lutego 2017 roku w Szkole Podstawowej w Kośmidrach już po raz trzeci odbył się „Regionalny konkurs wiedzy o lesie”. Organizatorem przedsięwzięcia było SK LOP „Kajtek” działające przy Publicznej Szkole Podstawowej w Kośmidrach pod kierunkiem Brygidy Cziudai oraz Zarząd Oddziału Ligi Ochrony Przyrody w Lublińcu. Natomiast patronat nad konkursem sprawowało Nadleśnictwo Lubliniec oraz Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Częstochowie.

06-02-2017 XIII Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III

6 lutego  w Szkole Podstawowej w Kośmidrach odbył się XIII Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klasa III Szkół Podstawowych. Każdą szkołę reprezentowało trzech uczniów wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Tegoroczny konkurs przebiegał w nieco zmienionej formule niż dotychczas. Uczestnicy oprócz napisania tradycyjnego dyktanda, musieli poradzić sobie z kilkoma zadaniami testowymi, takimi jak: rozwiązywanie rebusów, uzupełnianie luk, układanie wyrazów z rozsypanki literowej itp. 

24-01-2017 Na lodowisku

Klasa V aktywnie rozpoczęła ferie na lodowisku w Lublińcu. Dopisała im fantastyczna słoneczna pogoda, świetny humor i gorąca czekolada. Doskonalili umiejętności jazdy na łyżwach, również do tyłu. Za rok zaplanowali klasowe zawody:)

24-01-2017 Warsztaty plastyczne - Vincent van Gogh i Gustaw Klimt

W poniedziałkowy ranek, na półmetku ferii, uczniowie klas IV-VI mieli okazję uczestniczyć w szkole w warsztatach plastycznych i poznać sylwetki dwóch wielkich artystów- Vincenta van Gogha i Gustawa Klimta. Zafascynowani ich dziełami, tworzyli prace próbując oddać charakterystyczne cechy malarstwa obu artystów. 

06-01-2017 Mój ulubiony bohater literacki

3 stycznia 2017r. odbyło się rozstrzygnięcie Powiatowego konkursu bibliotecznego " Mój ulubiony bohater literacki" w SP nr 3 w Lublińcu. Uczeń Klasy VI Sebastian Kubica otrzymał wyróżnienie w tym konkursie plastycznym. Sebastian wraz z opiekunem panią Anną Kopyto odebrał dyplom i nagrodę książkową w Bibliotece SP nr 3 w Lublińcu. Konkurs ten miał na celu upowszechnianie czytelnictwa, promowanie zainteresowań czytelniczych i rozwijanie kompetencji czytelniczych. Prace na konkurs przygotowały również : Emilia Skiba, Monika Swoboda, Julia Jara, Wioletta Jerominek i Maja Thomann, otrzymały dyplomy za udział.

Znaleziono: 423 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Sprzątanie Świata 2013

_imgp0948.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak