AKTUALNOŚCI

09-02-2021 Pasowanie na czytelnika

9 lutego 2021r. w Bibliotece Szkolnej odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klasy I. Na początku czytelnicy z klasy II przedstawili wiersze dla dzieci znanych polskich autorów, aby zachęcić młodszych kolegów do czytania. Ich interpretacja wierszy bardzo się podobała. Następnie bibliotekarka, pani Anna Kopyto, zapoznała dzieci  z regulaminem biblioteki oraz zaprezentowała 10 sposobów na dobry początek przygody z czytaniem. Natomiast Ula, uczennica klasy II, przedstawiła prośby książki skierowane do czytelników. Aby czytanie kojarzyło się z dobrą zabawą, pani bibliotekarka przygotowała rymowane zagadki o książkach. Za poprawne rozwiązanie dzieci  otrzymywały w nagrody – plakaty o zwierzętach.

07-02-2021 Rekrutacja do przedszkoli i klasy I szkoły podstawowej

REKRUTACJA 
DO PRZEDSZKOLA W KOŚMIDRACH,
PRZEDSZKOLA W ŁAGIEWNIKACH WIELKICH
ORAZ KLASY I SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KOŚMIDRACH
NA ROK SZKOLNY 2021/2022

Rekrutacja do publicznych przedszkoli oraz klas I publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Pawonków odbywa się zgodnie z załączonym harmonogramem:

   Termin złożenia wniosku w postępowaniu rekrutacyjnym 22.02. – 26.02.2021r.
Termin złożenia wniosku w postępowaniu uzupełniającym 1.04. – 8.04.2021r.


07-02-2021 Konkurs „Rozbudowa i wyposażenie PSZOK w gminie Pawonków”.

Sukces Uczennicy klasy III – Karoliny Ćwielong w konkursie plastycznym ogłoszonym przez Urząd Gminy w Pawonkowie w ramach kampanii edukacyjnej, będącej elementem projektu pn.: „Rozbudowa i wyposażenie PSZOK w gminie Pawonków”. W kategorii klas I – IV Karolina zajęła I miejsce. Cieszymy się bardzo. Gratulujemy. Karolinko, jesteśmy z Ciebie dumni.
Również w konkursie plastycznym dla przedszkoli możemy pochwalić się sukcesem. W Przedszkolu w Kośmidrach wyróżnienia zdobyły: Pola Mańka i Kinga Gromala. Z Przedszkola w Łagiewnikach Wielkich wyróżniono prace Wojciecha Klyty i Agnieszki Lenart. Małym artystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

07-02-2021 Kolejny sukces w konkursie plastycznym

Miło nam poinformować, że uczennice klasy II naszej szkoły zdobyły nagrody w konkursie korespondencyjnym po hasłem „Bezpieczeństwo – Ty decydujesz!” zorganizowanym przez KRUS – Oddział Lubliniec. Hanna Sokołowska zajęła III miejsce, a Natalia Psyk - zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

07-02-2021 Powiatowy Konkurs Biblioteczny "Baśnie, legendy i podania Górnego Śląska"

W Powiatowym Konkursie Bibliotecznym " Baśnie, legendy i podania Górnego Śląska " uczennica klasy V Maja Mańka zajęła III miejsce.
Wydarzenie organizowane było przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną RODN „WOM” w Częstochowie Filia w Lublińcu oraz Szkołę Podstawową nr 1 w Lublińcu.
Maja przeczytała i namalowała ilustrację do legendy: "Studnia trzech braci". Praca konkursowa powstała pod kierunkiem pani Eweliny Suchary i pani Anny Kopyto.
Mai gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Znaleziono: 697 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Klasa I w Żarkach

tn_20171110_135837.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik