AKTUALNOŚCI

11-11-2017 Klasa I w Żarkach

10 listopada uczniowie klasy I razem z dziećmi z przedszkola wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Żarek. Przygoda zaczęła się od warsztatów wytwarzania słodyczy w Manufakturze Słodyczy Hokus Pokus. Kolejnym punktem programu były warsztaty robienia pizzy, pod okiem profesjonalnego kucharza. Po pysznym, własnoręcznie przygotowanym posiłku udaliśmy się do Muzeum Dawnych Rzemiosł Stary Młyn. W drodze powrotnej do domu odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin. 

11-11-2017 Narodowe Święto Niepodległości

9 listopada 2017 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Cała społeczność szkolna ubrana była w odświętny strój szkolny. Białe bluzki i koszule zdobiły kotyliony w barwach narodowych.  

11-11-2017 Światowy Dzień Oszczędzania

Obchody Światowego Dnia Oszczędzania poprzedził Tydzień dla Oszczędzania. W akcji przygotowanej przez Szkolną Kasę Oszczędności wzięło udział 32 uczniów. Przez cały tydzień na długich przerwach odbywały się pokazy filmów i prezentacji z dziedziny ekonomii i bankowości. Po każdej projekcji wypisywaliśmy trudne słowa, które warto zapamiętać. W ten sposób powstała baza pojęć, która posłużyła do ułożenia pytań konkursowych. Poza tym każdego dnia SKO proponowała różne aktywności dodatkowe związane z akcją. Na specjalnie zaprojektowanych karnetach uczniowie zbierali punkty i bonusy. Dla najwytrwalszych przewidziano nagrody. 

11-11-2017 Kolejny sukces naszej Spółdzielni Uczniowskiej

Nasza Spółdzielnia Uczniowska najlepsza w województwie śląskim. W Konkursie na Najlepiej Działająca Spółdzielnię Uczniowską w województwie śląskim w roku szkolnym 2016/2017 zajęliśmy I miejsce. Serdcecznie dziękujemy opiekunom pani Małgorzacie Prauzner - Bechcickiej oraz pani Agnieszce Latosi za zaangażownie, trud i poświęcony czas włożony w prowadzenie sklepiku.  Sukces ten nie byłyby mozliwy bez uczennic, które na każdej przerwie dzielnie pracują. Gratulacje. Jesteśmy z Was dumni. 

11-11-2017 Dyrektor Oddziału Banku PKO BP w Lublińcu z wizytą u pierwszaków

Pierwszoklasistów odwiedziła Dyrektor Oddziału Banku PKO BP w Lublińcu - pani Barbara Szczygieł. Podczas spotkania rozmawiała z dziećmi o korzyściach z przystąpienia do programu SKO. Każdy uczeń otrzymał od Pani Dyrektor prezent z okazji Ślubowania. Dziękujemy za miłe spotkanie.

Znaleziono: 480 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Data: 2018-06-22
Rada Rodziców przypomina o nieobowiązkowej składce na rok szkolny 2017/18

Losowa galeria: Smakowite warsztaty

3.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak