AKTUALNOŚCI

17-10-2018 Święto Drzewa 2018

W środę 17 października 2018 roku w naszej szkole po raz 16 obchodziliśmy Święto Drzewa pod patronatem Klubu Gaja z Bielska Białej oraz Nadleśnictwa Lubliniec. Tegoroczne Święto Drzewa odbyło się pod hasłem „Każdy liść pochłania CO2. Prelekcję na ten temat wygłosił nasz gość pan Kamil Łapok, przedstawiciel Nadleśnictwa Lubliniec. Przedstawił również walory dębu szypułkowego, którego sadzonkę dostarczył do naszej szkoły. Następnie opiekun SK LOP „Kajtek” pani Brygida Cziudai wręczyła uczniom klasy I legitymacje członkowskie Ligi Ochrony Przyrody.

08-10-2018 Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania – 4 października w bibliotece szkolnej – odbyło się głośne czytanie. Tym razem czytali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły swoim młodszym koleżankom i kolegom. Były to fragmenty ulubionych książek najmłodszych czytelników.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada 29 września w dniu urodzin Janiny Porazińskiej – autorki książek dla dzieci i młodzieży. Święto to zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001roku, a jego najważniejszymi odbiorcami są dzieci.

02-10-2018 Podsumowanie zbiórki makulatury - wrzesień 2018

W dniach 17 – 19. 09. 2018 trwała w szkole zbiórka makulatury zorganizowana przez Szkole Koło LOP i SKO. Do akcji włączyła się cała społeczność szkolna oraz rodzice. Dzięki zaangażowaniu sporej grupy osób udało się zebrać rekordową ilość surowca. Zebraliśmy 1950 kg papieru. 

Makulatura zebrana przez uczniów była dopisywana do konta klasy. Kwota uzyskana z jej sprzedaży zasili klasowe książeczki SKO i będzie przeznaczona na dofinansowanie klasowych wycieczek. Pozostała kwota uzyskana ze sprzedaży makulatury zbieranej na bieżąco w szkole zostanie przeznaczona na zakup papieru do ksero. Wszystkim dziękujemy za udział w akacji.


27-09-2018 Spotkanie autorskie z Janem Myrcikiem

 

26 września 2018 r. odbyło się spotkanie autorskie z Janem Myrcikiem zorganizowane dla klas IV- VII przez Biblioteką Publiczną w Kośmidrach we współpracy z Biblioteką Szkolną.

Jan Myrcik to pedagog, historyk, regionalista, pisarz, animator kultury, tłumacz książek z języka niemieckiego. Propaguje lokalną historię i tradycje Ziemi Lublinieckiej. Posiada wysokie odznaczenia państwowe za zasługi dla społeczności lokalnej i w dziedzinie ochrony kultury. Wydarzenie to odbyło się w ramach innowacji pedagogicznej  „Nasz region śląski na tle 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości”. 

20-09-2018 KONKURS -"Najstarsze żywe drzewo najbliższej okolicy"

SK LOP „Kajtek” i SKE zapraszają uczniów
Szkoły Podstawowej w Kośmidrach oraz ich rodziców
 do udziału w konkursie przyrodniczo – fotograficznym pt.
"NAJSTARSZE ŻYWE DRZEWO NAJBLIŻSZEJ OKOLICY"

1. Adresatami konkursu są uczniowie klas I – VII oraz ich rodzice.

2. Cel konkursu:
- zachęcenie do bliższej obserwacji własnej okolicy,
- poznanie przykładów wiekowych drzew rosnących w najbliższej okolicy tj. obszar gminy Pawonków.

3. Zasady udziału w konkursie:
- uczeń i jego rodzic tworzą pracę indywidualną
- wykonują zdjęcie drzewa wyróżniającego się wiekiem (na zdjęciu musi być widoczny uczeń dokonujący pomiaru pnia)
- określają wiek drzewa za pomocą podanego wzoru
- podają miejsce występowania wybranego drzewa

Znaleziono: 546 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Jesienna zbiórka makulatury

tn_20170913_102331.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik