AKTUALNOŚCI

09-10-2019 IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Cała społeczność szkolna kolejny już raz świętowała IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Cała społeczność szkolna kolejny już raz świętowała IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jet to akcja edukacyjna o zasięgu światowym, której celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcać do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Dlatego przez cały tydzień poprzedzający główne obchody, uczniowie aktywnie przypominali sobie tabliczkę mnożenia. 

09-10-2019 Głośne czytanie z SU

W bibliotece szkolnej odbyło się głośne czytanie z Samorządem Uczniowskim z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Głównymi odbiorcami tego święta są dzieci. Głośne czytanie sprawia, że dzieci poszerzają  swoje słownictwo i wzbogacają swoją wyobraźnię. W związku z tym SU naszej szkoły czytał dla swoich młodszych koleżanek i kolegów fragmenty ich ulubionej serii książek "Na pomoc zwierzakom". Przewodnicząca SU - Julia Kupiec zaprezentowała książkę - "Dusia", zastępca SU - Dawid Kucharczyk - książkę "Figa tęskni za domem", a skarbnik SU - Martyna Piechota – książkę "Zosia i jej zoo". Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały głośnego czytania, a następnie wypożyczały książki do czytania w domu.

 

05-10-2019 Jesienna zbiórka makulatury - wrzesień 2019

W ramach akcji Sprzątania Świata SK LOP „Kajtek” oraz SKO ogłosiło zbiórkę makulatury. W dniach 26-30.09 oraz 1-2.10.2019 roku w klasach gromadziliśmy ten cenny surowiec. Dzięki pomocy rodziców, dziadków, sąsiadów uczniowie przynosili do szkoły spakowaną i powiązaną makulaturę. Każda ilość była ważona i dopisywana do klasowego konta. W środę surowiec został zapakowany na samochód ciężarowy firmy MASK z Lublińca. Dzięki temu, że makulatura była bardzo dobrze spakowana i związana z ważeniem i załadowaniem nie było problemów.
W ciągu czterech dni uczniowie zebrali 2600,80 kg makulatury. Reszta to makulatura odzyskiwana na bieżąco w szkole dzięki segregacji śmieci oraz stare, zniszczone książki z biblioteki szkolnej. W sumie do skupu oddaliśmy 3240 kg papieru, który trafił do recyklingu.

Wszystkim, którzy pomogli naszym uczniom posegregować,
związać i dostarczyć makulaturę do szkoły
serdecznie dziękujemy.  

Podsumowanie i wyniki jakie uzyskały klasy zamieszczono w tabeli.

27-09-2019 Statuetka 100-lecia PCK

19 września br. w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu odbyła się uroczystość z okazji 100-lecia istnienia Polskiego Czerwonego Krzyża. Podczas uroczystości wręczono Statuetki 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża w dowód uznania za wieloletnią aktywną działalność na rzecz rozwoju Polskiego Czerwonego Krzyża. Wśród odznaczonych była pani Wanda Król, która od wielu lat jest zaangażowana w działalność PCK i pełni w szkole funkcję opiekuna Szkolnego Koła PCK. Gratulujemy wyróżnienia.

Więcej o uroczystości http://www.lubliniec.starostwo.gov.pl/100-lecie-istnienia-polskiego-czerwonego-krzyza-n2640.html

24-09-2019 Akcja - Segregacja

23 września uczniowie spotkali się z przedstawicielami Urzędu Gminy w Pawonkowie. Podczas zajęć uczyli się jak prawidłowo segregować śmieci, gdzie znajduje się PSZOK i jakie odpady można tam dostarczyć. Pani Wójt Joanna Wons-Kleta oraz panie Anna Kowalska i Małgorzata Swoboda –odpowiedzialne w gminie za ochronę środowiska w – przybliżyły dzieciom temat. Spotkanie zakończyło się wręczeniem prezentów. Każda klasa otrzymała komplet koszy do segregacji oraz roślinę, która oczyszcza powietrze. Dziękujemy za spotkanie i wiele cennych informacji.

Znaleziono: 608 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Z wizytą u strażaków

tn_20180528_101550.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik