AKTUALNOŚCI

17-11-2018 Nasza gazetka nagrodzona - sukces w konkursie wojewódzkim

W piątek, 9 listopada, w Rudzie Śląskiej, uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią wzięli udział w uroczystości wręczenia nagród w wojewódzkim konkursie na okolicznościową gazetkę z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Konkurs odbył się pod patronatem Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Gliwicach Zespół redakcyjny w składzie Martyna Gołombowaska, Agata Swoboda i Pascal Nowak zajęli I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Jesteśmy z Was dumni. Gratulujemy sukcesu!

Relacja z konkursu na stronie organizatora https://sp24.halemba.edu.pl/

17-11-2018 #RekordDlaNiepodległej

9 listopada o godzinie 11.11 przyłączyliśmy się do wspólnej akcji Ministerstwa Edukacji i Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej”. Razem odśpiewaliśmy cztery zwrotki naszego hymnu narodowego.
Blisko 5 mln uczniów, a także prawie 480 tys. nauczycieli w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych jednocześnie odśpiewało czterozwrotkowy hymn narodowy. Byliśmy częścią tej społeczności. „Rekord dla Niepodległej” został pobity.
Jeszcze nigdy w historii Polski tak wiele osób w tym samym czasie nie zaśpiewało „Mazurka Dąbrowskiego”. To historyczny dzień, w którym uczniowie i nauczyciele pokazali jak być razem, wspólnie świętować 100-lecie niepodległości oraz cieszyć się z tego, że jesteśmy Polakami.

17-11-2018 Pokaz projektów i bieg dla Niepodległej

Przedłużeniem i dopełnieniem wieczoru patriotycznego był pokaz efektów pracy uczniów w ramach realizowanej w szkole innowacji „Nasz region śląski na tle 100–lecia odzyskania przez Polskę niepodległości". Uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali kolego i koleżankom oraz zaproszonym gościom rezultaty swojej pracy w krótkich, różnorodnych formach. Były zagadki, tańce, prezentacje, legenda i piosenki. Można się było dużo dowiedzieć i poznać wiele ciekawych informacji. Razem z nami były dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola. Przedszkolaki zaśpiewały piękną piosenkę o Ojczyźnie. 

17-11-2018 Wieczór patriotyczny dla Niepodległej

Uroczyście, w podniosłej atmosferze, 8 listopada 2018r. uczciliśmy w naszej szkole 100 - lecie odzyskania przez Polskę niepodległości podczas wieczoru patriotycznego dla Niepodległej. Wydarzenie to licznie zgromadziło społeczność szkolną, lokalną, rodziców oraz zaproszonych gości. Byli to:
pani Sylwia Radka – Wizytator Kuratorium Oświaty w Katowicach,
pani  Irena Sikora – Sekretarz Gminy Pawonków,
pan Jacek Kopyto – Przewodniczący Rady Gminy Pawonków,
pani Joanna Wons - Kleta – Wójt elekt Gminy Pawonków,
pan Krzysztof Kleta – Sołtys Łagiewnik Wielkich,
pan Paweł Derner – Sołtys Kośmider,
pan Bogusław Badura – Komendant OSP w Kośmidrach,
pan Marek Jarkiewicz – Radny Gminy Pawonków,
pani Joanna Jureczko – Dyrektor Przedszkola,
pani Monika Walendziuk – Przewodnicząca Rady Rodziców,
pani Anita Swoboda i pan Krzysztof Kubica – przedstawiciele Rady Rodziców.
Przybyłych gości powitała pani dyrektor Teresa Kopyto.

17-11-2018 Pamiętamy o naszych patronkach

Z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych i Zaduszek przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem odwiedzili grób patronek – Wandy Kawy i Bronisławy Kawy. Uczennice zapaliły znicze i udekorowały grób kwiatami.

Znaleziono: 546 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: OTOZ ANIMALS

tn_22789907_988435537963264_1406861526_o.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik