AKTUALNOŚCI

17-11-2018 #RekordDlaNiepodległej

9 listopada o godzinie 11.11 przyłączyliśmy się do wspólnej akcji Ministerstwa Edukacji i Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej”. Razem odśpiewaliśmy cztery zwrotki naszego hymnu narodowego.
Blisko 5 mln uczniów, a także prawie 480 tys. nauczycieli w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych jednocześnie odśpiewało czterozwrotkowy hymn narodowy. Byliśmy częścią tej społeczności. „Rekord dla Niepodległej” został pobity.
Jeszcze nigdy w historii Polski tak wiele osób w tym samym czasie nie zaśpiewało „Mazurka Dąbrowskiego”. To historyczny dzień, w którym uczniowie i nauczyciele pokazali jak być razem, wspólnie świętować 100-lecie niepodległości oraz cieszyć się z tego, że jesteśmy Polakami.

17-11-2018 Pokaz projektów i bieg dla Niepodległej

Przedłużeniem i dopełnieniem wieczoru patriotycznego był pokaz efektów pracy uczniów w ramach realizowanej w szkole innowacji „Nasz region śląski na tle 100–lecia odzyskania przez Polskę niepodległości". Uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali kolego i koleżankom oraz zaproszonym gościom rezultaty swojej pracy w krótkich, różnorodnych formach. Były zagadki, tańce, prezentacje, legenda i piosenki. Można się było dużo dowiedzieć i poznać wiele ciekawych informacji. Razem z nami były dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola. Przedszkolaki zaśpiewały piękną piosenkę o Ojczyźnie. 

17-11-2018 Wieczór patriotyczny dla Niepodległej

Uroczyście, w podniosłej atmosferze, 8 listopada 2018r. uczciliśmy w naszej szkole 100 - lecie odzyskania przez Polskę niepodległości podczas wieczoru patriotycznego dla Niepodległej. Wydarzenie to licznie zgromadziło społeczność szkolną, lokalną, rodziców oraz zaproszonych gości. Byli to:
pani Sylwia Radka – Wizytator Kuratorium Oświaty w Katowicach,
pani  Irena Sikora – Sekretarz Gminy Pawonków,
pan Jacek Kopyto – Przewodniczący Rady Gminy Pawonków,
pani Joanna Wons - Kleta – Wójt elekt Gminy Pawonków,
pan Krzysztof Kleta – Sołtys Łagiewnik Wielkich,
pan Paweł Derner – Sołtys Kośmider,
pan Bogusław Badura – Komendant OSP w Kośmidrach,
pan Marek Jarkiewicz – Radny Gminy Pawonków,
pani Joanna Jureczko – Dyrektor Przedszkola,
pani Monika Walendziuk – Przewodnicząca Rady Rodziców,
pani Anita Swoboda i pan Krzysztof Kubica – przedstawiciele Rady Rodziców.
Przybyłych gości powitała pani dyrektor Teresa Kopyto.

17-11-2018 Pamiętamy o naszych patronkach

Z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych i Zaduszek przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem odwiedzili grób patronek – Wandy Kawy i Bronisławy Kawy. Uczennice zapaliły znicze i udekorowały grób kwiatami.

17-11-2018 Światowy Dzień Oszczędzania

Nasze - oszczędzających – święto uczciliśmy w tym roku nietypowo. Szkolna Kasa Oszczędności zaprosiła wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w warsztatach plastycznych pod wspólnym tytułem „Plastyczne wyzwania z okazji Światowego Dnia Oszczędzania.” 
Na dwie godziny sala gimnastyczna zamieniła się w pracownię, gdzie przygotowano stanowiska pracy i zadania dla poszczególnych klas.

Znaleziono: 545 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Ustanawiamy rekord czytania w jednym momencie

tn_dsc_0404.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik