AKTUALNOŚCI

16-11-2019 Zbiórka elektrośmieci

W ramach akcji „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” w naszej szkole w dniach 14-31.10.2019 roku wszyscy mieszkańcy naszej miejscowości mogli dostarczyć na teren szkoły zużyty sprzęt elektroniczny. Uczniowie naszej szkoły przekazali dorosłym informacje i ulotki o akcji zbierania elektrośmieci. Dzięki temu codziennie ilość zebranego sprzętu na terenie naszej szkoły stale rosła.

11-11-2019 Narodowe Święto Niepodległości

7 listopada 2019 r. w naszej szkole oddaliśmy hołd bohaterom, którzy walczyli o niepodległość naszego kraju i regionu. Uroczyście uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości i 100. rocznicę wybuchu I powstania śląskiego. 
Na początku pani Teresa Kopyto - Dyrektor Szkoły powitała zaproszonych gości:
- panią Joannę Wons - Kleta - Wójt Gminy Pawonków
- panią Irenę Sikora - Sekretarz Gminy Pawonków
- pana Jacka Kopyto - Radny Gminy Pawonków
- pana Krzysztofa Radzioch - Radny Gminy Pawonków.
Uczniowie z dużym zaangażowaniem zaprezentowali wiersze, opowieści historyczne oraz piosenki patriotyczne. Mali aktorzy poprzez piękną recytację utworów i poruszający śpiew piosenek żołnierskich i powstańczych dostarczyli zebranym wielu głębokich wzruszeń. W przybliżaniu  wydarzeń historycznych pomagała ciekawa prezentacja multimedilana. Uczestnicy wydarzenia mogli się dowiedzieć wielu interesujących informacji o przebiegu powstań śląskich w najbliższej okolicy. 

11-11-2019 Światowy Dzień Oszczędzania

31 października obchodziliśmy Światowy Dzień Oszczędzania. Z inicjatywny SKO odbyły się warsztaty edukacyjne połączone z turniejem klas. Podczas wykonywania różnorodnych zadań uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat oszczędzania, znajomość polskiej waluty oraz umiejętność liczenia pieniędzy. Była też okazja przypomnienia sobie najpopularniejszych przysłów i sentencji o pieniądzach. Zawodnicy z ochotą podjęli grę w kalambury. Wiele emocji wywołała okolicznościowa edycja gry „5 SEKUND” przygotowana specjalnie na tę okazję przez opiekuna SKO. Najmłodszym zawodnikom najbardziej spodobało się układanie puzzli. Imprezę uświetnił występ kółka teatralnego. Aktorzy pokazali inscenizację "O tym co oszczędzać warto, a czego marnować nie wolno". Podczas występu aktywizowali publiczność, zachęcając do wspólnego śpiewania.

11-11-2019 Ślubowanie

11-11-2019 Gala finałowa Konkursu SKO

18 października w Auli Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród zwycięzcom ogólnopolskiego Konkursu SKO dla szkół i nauczycieli w roku szkolnym 2018/2019. Ponad 80 laureatów, nauczycieli - Opiekunów SKO, którzy zdobyli najwyższe noty w Konkursie, odebrało pamiątkowe odznaki. Srebrną odznakę odebrała opiekun SKO – pani Iwona Kępa.  Nasza szkoła w Konkursie SKO dla szkół w etapie regionalnym zdobyła nagrodę II stopnia, co przekłada się na nagrodę finansową w wysokości 2000 zł.

Znaleziono: 620 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Dzień Dziecka i Dzień Bociana

tn_dscn7458.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik