AKTUALNOŚCI

12-04-2019 Pasowanie na czytelnika

3 kwietnia w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika.To był ważny dzień dla uczniów klasy I. Pierwszoklasiści odświętnie ubrani przybyli do biblioteki wraz ze swoją wychowawczynią panią Agnieszką Latosi. Na uroczystości byli też obecni zaproszeni goście – dyrektor szkoły pani Teresa Kopyto oraz bibliotekarka z Biblioteki Publicznej pani Felicja Mańka. 
Na początku bibliotekarka pani Anna Kopyto zapoznała uczniów klasy I z Regulaminem Biblioteki. Następnie przeprowadziła zabawę w poszukiwanie śladów bajkowych krasnoludków wśród książek na regałach bibliotecznych. Odnajdywanie przedmiotów wraz z myślami zachęcającymi do czytania bardzo się dzieciom podobało.

 

12-04-2019 Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Podczas całego tygodnia z okazji tego niezwykłego święta w naszej szkole zaplanowano szereg wydarzeń, m.in.: wystawy prac plastycznych uczniów, prelekcje dla dzieci , których celem było podniesienie świadomości społecznej na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. W tym dniu założyliśmy kolorowe skarpetki – dwie i obowiązkowo nie do pary! Tym drobnym gestem okazaliśmy swoją solidarność z osobami dotkniętymi trisomią chromosomu 21. Inicjatorką działań była pani pedagog – Aleksandra Graca.

12-04-2019 Turniej Młodych Talentów

Uczniowie klasy III 28 marca w Szkole Podstawowej im. św. Edyty Stein w Lublińcu wzięli udział w Powiatowym Turnieju Młodych Talentów dla trzecioklasistów pod honorowym patronatem Nadleśnictwa Lubliniec.
Dwuosobowe drużyny rywalizowały w kategoriach: Orły Wiedzy i Artyści Roku. Drużyna naszej szkoły w składzie Maja Mańka i Zuzia Wolka zajęła II miejsce w kategorii Orły Wiedzy. Serdecznie gratulujemy sukcesu.
Dla wszystkich uczestników przygotowano słodki poczęstunek, a w naukowy świat fascynujących eksperymentów fizycznych wprowadziła uczestników turnieju nauczycielka fizyki, dr Aleksandra Wawroś.

12-04-2019 Show w wykonaniu Dariusza Kołodziejczyka

Rekordzista Polski w żonglerce piłką - Dariusz Kołodziejczyk - zaprezentował uczniom swoje umiejętności. 
Mieliśmy okazję uczestniczyć w niezwykłym show. Uczniowie z zapartym tchem patrzyli na to, co wyczynia z piłką ten 27-letni mieszkaniec Knurowa. Żonglowanie futbolówką to jego pasja. Potrafi utrzymywać piłkę w powietrzu przez wiele godzin. Podczas godzinnego pokazu, chętni uczniowie mogli spróbować swoich sił pod okiem mistrza.

11-04-2019 Global Money Week 2019

W dniach 25 – 31 marca 2019 r. po raz kolejny społeczność szkolna włączyła się  w obchody Światowego Tygodnia Pieniądza - Global Money Week 2019. W tym roku kampania przebiegała pod hasłem „Zdobywaj wiedzę. Oszczędzaj. Zarabiaj.” - Learn. Save. Earn. Z tej okazji zrealizowaliśmy wiele działań skierowanych zarówno indywidualnie do uczniów jak i do zespołów klasowych, a także rodziców i mieszkańców naszej miejscowości. Różnorodność zaproponowanych zadań pozwoliła każdemu znaleźć coś dla siebie, zgodnie ze swoimi zainteresowanymi i predyspozycjami.

Znaleziono: 577 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Witamy wiosnę 2017 w naszej miejscowości

17.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik