AKTUALNOŚCI

20-11-2017 Sukces Alicji Jordan w powiatowym konkursie bibliotecznym

17 listopada br. uczennica klasy V Alicja Jordan odebrała dyplom i nagrodę książkową w obecności swojej mamy i opiekuna – bibliotekarki Anny Kopyto w bibliotece SP nr 1 w Lublińcu. Alicja zajęła III miejsce w międzyszkolnym konkursie bibliotecznym: „Baśnie, legendy i podania Górnego Śląska”. Jej praca plastyczna dotyczyła legendy o Tiwoli i Kajowskim zawartej w książce o Kośmidrach i znalazła się na wystawie prac nagrodzonych. 

20-11-2017 Podsumowanie zbiórki kasztanów i żołędzi

Jesień to czas gromadzenia zapasów. Jak co roku szkolne Koło LOP „Kajtek” ogłosiło zbiórkę kasztanów i żołędzi dla zwierząt leśnych. Akcja miała formę konkursu klasowego i trwała do 15.11.2017 roku. W środę 16 listopada zważyliśmy każdy worek. Kilogramy zostały dopisane do klasowego konta. Następnie ilość zebranych przez klasę żołędzi i kasztanów została podzielona przez ilość uczniów w klasie. W ten sposób został wyliczony średni wynik dla ucznia.

11-11-2017 Klasa I w Żarkach

10 listopada uczniowie klasy I razem z dziećmi z przedszkola wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Żarek. Przygoda zaczęła się od warsztatów wytwarzania słodyczy w Manufakturze Słodyczy Hokus Pokus. Kolejnym punktem programu były warsztaty robienia pizzy, pod okiem profesjonalnego kucharza. Po pysznym, własnoręcznie przygotowanym posiłku udaliśmy się do Muzeum Dawnych Rzemiosł Stary Młyn. W drodze powrotnej do domu odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin. 

11-11-2017 Narodowe Święto Niepodległości

9 listopada 2017 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Cała społeczność szkolna ubrana była w odświętny strój szkolny. Białe bluzki i koszule zdobiły kotyliony w barwach narodowych.  

11-11-2017 Światowy Dzień Oszczędzania

Obchody Światowego Dnia Oszczędzania poprzedził Tydzień dla Oszczędzania. W akcji przygotowanej przez Szkolną Kasę Oszczędności wzięło udział 32 uczniów. Przez cały tydzień na długich przerwach odbywały się pokazy filmów i prezentacji z dziedziny ekonomii i bankowości. Po każdej projekcji wypisywaliśmy trudne słowa, które warto zapamiętać. W ten sposób powstała baza pojęć, która posłużyła do ułożenia pytań konkursowych. Poza tym każdego dnia SKO proponowała różne aktywności dodatkowe związane z akcją. Na specjalnie zaprojektowanych karnetach uczniowie zbierali punkty i bonusy. Dla najwytrwalszych przewidziano nagrody. 

Znaleziono: 472 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Data: 2018-06-22
Rada Rodziców przypomina o nieobowiązkowej składce na rok szkolny 2017/18

Losowa galeria: Dzień Seniora

kamila.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak