AKTUALNOŚCI

20-04-2023 Spotkanie autorskie

20 kwietnia uczniowie klas I, II i III zostali zaproszeni przez Bibliotekę Publiczną w Kośmidrach na spotkanie autorskie z panią Marią Dziuk.

19-04-2023 Święto Chrztu Polski

Rocznicę Chrztu Polski uczciliśmy w naszej szkole uroczystą akademią. Chrzest Mieszka I to bardzo ważne wydarzenie w dziejach naszego kraju, od tego wydarzenia rozpoczęła się nasza historia.

28-03-2023 Mój Las - podsumowanie konkursu

 

28.03.2023 roku czwórka uczniów naszej szkoły wzięła udział w uroczystym podsumowaniu 36 edycji konkursu ogólnopolskiego „Mój Las”

Konkurs od lat prowadzony jest w dwóch etapach:
I etap – na szczeblu regionalnym organizowany jest przez Zarządy Okręgowe LOP
II etap – na szczeblu centralnym przeprowadzony jest przez Zarząd Główny SITLiD. Przeprowadzony był w czterech kategoriach wiekowych. Uczniów naszej szkoły objęły trzy kategorie:

Kategoria I – uczniowie klas I – III
Kategoria II – uczniowie IV-VI
Kategoria III – uczniowie VII-VIII

22-03-2023 Spotkanie z leśnikami na temat kuprówki rudnicy.

22.03.2023 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa Lubliniec. Do szkoły przybył pan Michał Usień – specjalista Służby Leśnej do spraw Ochrony Lasu i PP oraz stażyści pani Sandra Baron i pan Tobiasz Czuratis.

22-03-2023 Nawązanie współpracy ze szkołą podstawową w Chyndzoresk w Armenii

Uczniowie klasy 6 wymienili korespondencję z uczniami klasy 6 szkoły podstawowej w miejscowości Chyndzoresk w Armenii, następnie odbyło się spotkanie online uczniów obu szkół. Podczas tego spotkania poznaliśmy historię szkoły w Chyndzoresk oraz wspaniałe atrakcje turystyczne tej małej armeńskiej wioski. Uczniowie zadawali sobie nawzajem pytania, gównie dotyczące informacji jakie zawarli wcześniej w swoich listach i odpowiadali na te pytania.

Dziękujemy Pani Małgorzacie Swobodzie z Urzędu Gminy w Pawonkowie i Panu Romualdowi Burczykowi, Prezesowi Fundacji Większe Mniejsze za stworzenie możliwości nawiązania współpracy z armeńskimi rówieśnikami. Takie spotkania  owocują  rozwijaniem umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim, podnoszą motywację do nauki i budują relacje polsko-armeńskie.

Znaleziono: 793 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: "Bank, matematyka i Ty" - edycja 2018

tn_p1010521.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik