AKTUALNOŚCI

31-05-2018 Dzień Dziecka

31-05-2018 Z wizytą u strażaków

Klasa I odwiedziła strażaków w Powiatowej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu. Pokaz sprzętu strażackiego, przejażdżka wozem bojowym i ciekawostki o pracy strażaków - to tylko niektóre atrakcje. Było wspaniale. Nastepnie udaliśmy się na Skwer Grotowskiego, gdzie była czas na zabawę, posiłek i chwilę odpoczynku. Później odbyliśmy krótki spacer po lublinieckiem rynku. Wycieczkę zakończyliśmy w lodziarni, gdzie zjedliśmy pyszne lody. To był dzień pełen wrażeń.

29-05-2018 INFORMACJA O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH (RODO)

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice
Z dniem 25 maja 2018 r. rozpoczyna obowiązywanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”). RODO obowiązywać będzie w identycznym zakresie we wszystkich krajach Unii Europejskiej, a więc także w Polsce i wprowadza szereg zmian w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych, które będą miały wpływ na wiele dziedzin życia. W tej informacji przedstawiamy skrót najważniejszych zagadnień dotyczących przetwarzania danych osobowych, jakie może mieć miejsce po 25 maja 2018 r.

Szczegółowa informacja

14-05-2018 Konkurs Regionalny Poezji, Gwary i Piosenki Śląskiej

24 kwietnia 2018 r. odbyła się w Szkole Podstawowej nr 1 w Lublińcu XVIII edycja Konkursu Regionalnego Poezji, Gwary i Piosenki Śląskiej „Lubi mi się tu… mieszkać” w 100-lecie NIEPODLEGŁEJ POLSKI. Prezentacje odbywały się w trzech kategoriach: recytacja utworów śląskich poetów, mówienie gwarą śląską oraz śpiewanie śląskich piosenek powstańczych. W kategorii – mówienie gwarą śląską – uczennice naszej szkoły – Martyna Byczek, Weronika Skubała, Daria Waroch  zajęły III miejsce. Zespół przygotowywał się do występu pod kierunkiem pani Małgorzaty Frankowskiej. Gratulacje!

06-05-2018 Wiwat Maj! Trzeci Maj!

W piątek, 27 kwietnia odbył się w naszej szkole apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klasy VI i IV przygotowali program artystyczny pod kierunkiem pani Reginy Paruzel. Nad stroną muzyczną czuwała pani Małgorzata Prauzner- Bechcicka. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni o tematyce patriotycznej. Ważnym elementem apelu było wprowadzenie sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Cała społeczność szkolna wysłuchała montażu słono – muzycznego w skupieniu i z powagą.  Była to dobra okazja do ukazania naszym uczniom przywiązania do symboli narodowych i żywa lekcja historii Polski.

Znaleziono: 515 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: XV Rajd Rowerowy Szlakiem Gniazd Bocianich Gminy Pawonków

3.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak