AKTUALNOŚCI

12-12-2016 Wizyta w teatrze i w banku

8 grudnia uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Domu Kultury w Lublińcu. Dzieci obejrzały tam przedstawienie teatralne pt. „Wilki i koźlęta” w wykonaniu aktorów Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie.  Spektakl powstał na podstawie popularnej i lubianej baśni braci Grimm, jednak fabuła mocno odbiegała od oryginału.
Ciekawa i zabawna aranżacja sprawiła, że  przedstawienie było bardzo atrakcyjne dla małych widzów. Dzieci były bardzo podekscytowane i z  zachwytem w oczach śledziły losy bohaterów spektaklu – mamy Wilczycy z wilczętami i mamy Kozicy z koźlętami.

07-12-2016 Odwiedziny Mikołaja

6 grudnia, jak co roku, odwiedził szkołę dostojny gość. Tym razem nie przybył saniami zaprzężonymi w renifery. Obstawę miał wyjątkową.

07-12-2016 Warsztaty edukacyjne "Odpadowe abecadło"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach edukacyjnych „Odpadowe abecadło”, podczas których uczyli się jak prawidło segregować śmieci. Dowiedzieli się również dlaczego warto to robić. Pod koniec warsztatów pracownicy Urzędu Gminy wręczyli uczniom dyplomy za udział w konkursie plastycznym ogłoszonym w ramach kampanii edukacyjnej.

01-12-2016 Światowy Dzień Pluszowego Misia

30 listopada odbyło się spotkanie z misiami pluszowymi i książkowymi w naszej bibliotece szkolnej. Uczniowie klasy I, II i III przynieśli ulubione maskotki. Bibliotekarka pani Anna Kopyto przypomniała powstanie święta pluszowego misia, a następnie dzieci przedstawiały swoje pluszaki i opowiadały historie z nimi związane. Później pani bibliotekarka przeczytała rozmowę z niedźwiedziem brunatnym o zwyczajach tych zwierząt, aby zachęcić do wypożyczania i czytania książek.

30-11-2016 Gminny Konkurs Językowy "Trzy stacje"

24 listopada w Lisowicach odbył się IV Gminny Konkurs Językowy "Trzy stacje" poświęcony obchodom Dnia Świętego Marcina. Naszą szkołę reprezentowały w języku niemieckim uczennice klasy VI: Maja Thomann i Karolina Kubica, które zajęły w tym konkursie II miejsce. Dziewczynki wykazały się dużą wiedzą na temat tego święta i związanych z nim tradycji. Zaśpiewały piosenkę i zaprezentowały piękny lampion. Do konkursu uczennice przygotowała Pani Małgorzata Prauzner-Bechcicka. Gratulujemy!

Znaleziono: 411 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Pasowanie na czytelnika

tn_dsc08810.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak