AKTUALNOŚCI

17-11-2018 Ważny gość w klasie I

Uczniów klasy I odwiedziła Dyrektor Oddziału Banku PKO BP - pani Barbara Szczygieł. 
Podczas rozmowy z dziećmi pani dyrektor podkreśliła, że są ważnymi klientami banku i zachęcała do aktywnego udziału w programie SKO. Pani dyrektor wręczyła uczniom upominki z okazji Ślubowania i przyjęcia do SKO. 

26-10-2018 Ślubowanie 2018

To był ważny dzień dla całej społeczności szkolnej. W roli głównej - uczniowie klasy I. Pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności w programie słowno-muzycznym. Pięknie recytowali, śpiewali piosenki, rozwiązywali zagadki. Dzielnie znieśli też próbę uśmiechu po wypiciu soku z cytryny. Program zakończył się złożeniem uroczystego ślubowania. Pani dyrektor dokonała aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej w Kośmidrach. 

24-10-2018 Warsztaty biblioteczne

Październik to międzynarodowy miesiąc poświęcony bibliotekom szkolnym. W związku z tym 19 października gościliśmy w Bibliotece Szkolnej bibliotekarki z Biblioteki Pedagogicznej w Lublińcu. Panie bibliotekarki przeprowadziły warsztaty biblioteczne z biblioterapii pt. „Chcę mieć przyjaciela”. W warsztatach wzięli udział uczniowie ze świetlicy wraz z opiekunem. Pani Ania i Pani Ola zapoznały dzieci z książką „Chcę mieć przyjaciela. O dziewczynce, która chciała zaprzyjaźnić się z krokodylem” Elżbiety Zubrzyckiej. Następnie przeprowadziły rozmowę z uczestnikami na temat dobrej i złej przyjaźni. Na zakończenie dzieci narysowały portrety swoich przyjaciół.

24-10-2018 Dzień Edukacji Narodowej

Podczas uroczystego apelu, wierszem i piosenką uczniowie naszzej szkoły uczcili Dzień Edukacji Narodowej. 

17-10-2018 Święto Drzewa 2018

W środę 17 października 2018 roku w naszej szkole po raz 16 obchodziliśmy Święto Drzewa pod patronatem Klubu Gaja z Bielska Białej oraz Nadleśnictwa Lubliniec. Tegoroczne Święto Drzewa odbyło się pod hasłem „Każdy liść pochłania CO2. Prelekcję na ten temat wygłosił nasz gość pan Kamil Łapok, przedstawiciel Nadleśnictwa Lubliniec. Przedstawił również walory dębu szypułkowego, którego sadzonkę dostarczył do naszej szkoły. Następnie opiekun SK LOP „Kajtek” pani Brygida Cziudai wręczyła uczniom klasy I legitymacje członkowskie Ligi Ochrony Przyrody.

Znaleziono: 545 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Podsumowanie akcji zbierania żołędzi i kasztanów

20131008_101442.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik