AKTUALNOŚCI

13-01-2018 Szlachetna Paczka

Społeczność szkolna włączyła się do akcji Szlachetna Paczka zorganizowanej przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Kośmidry. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły chętnie otwarli swoje serducha i dzielili się tym co mieli.
Zbieraliśmy artykuły żywnościowe o długim terminie ważności, słodycze oraz artykuły papiernicze i przybory szkolne.
Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel i włączyli się do akcji. 

04-12-2017 Innowacja pedagogiczna „Chrześcijańscy patroni krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych”.

W ramach innowacji pedagogicznej „Chrześcijańscy patroni krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych”, uczniowie klas IV-VI wzięli udział w warsztatach językowych związanych w dniem  św. Andrzeja – patrona Szkocji. Uczniowie wykonali projekt plastyczny tradycyjnego stroju szkockiego, poznali tradycje, symbole i potrawy szkockie. Na koniec rozwiązywali quiz ze znajomości Szkocji. Został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny na najładniejszy strój szkocki.

Warsztaty językowe przygotowała pani Regina Paruzel.

29-11-2017 Dyskoteka andrzejkowa SK LOP „Kajtek”

28 listopada 2017 roku w myśl przysłowia „Na Świętego Andrzeja - dziewkom z wróżby nadzieja” uczniowie naszej szkoły bawili się na tradycyjnej dyskotece andrzejkowej, której organizatorem było SK LOP „Kajtek”.

27-11-2017 Światowy Dzień Pluszowego Misia

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia - 24 listopada uczniowie klas I, II i III w towarzystwie ulubionych pluszaków spotkali się w bibliotece szkolnej. Na imprezę czytelniczą  - "W Stumilowym Lesie" zostały zaproszone bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Pawonkowie i w Kośmidrach: pani Klaudia Kubica i pani Felicja Mańka. Zaproszonych gości powitała bibliotekarka pani Anna Kopyto, a następnie zaprezentowała wystawkę książek, których bohaterami są misie. Dzieci przedstawiały swoich przyjaciół - ulubione misie.

21-11-2017 Nagroda dla Szkolnego Koła LOP "Kajtek"

W pierwszych dniach listopada w Zarządzie Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Częstochowie zebrała się komisja, która oceniała działalność poszczególnych kół Ligi Ochrony Przyrody działających w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach oraz szkołach ponadgimnazjalnych regionu częstochowskiego. W tym roku odbył się konkurs zatytułowany „Działania Kół Ligi Ochrony Przyrody na różnych poziomach nauczania w roku 2016/2017”. Nasze Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody „Kajtek”, którym opiekuje sie pani Brygida Cziudai, zajęło II miejsce. Korzystając między innymi z zasobów szkolej biblioteki uczniowie przygotowywali się do konkursów organizowanych przez ZO LOP w Częstochowie.

Znaleziono: 484 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Cykl warsztatów oraz koncertów propagujących tradycje śląskie

tn_20150216_110604.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak