AKTUALNOŚCI

27-08-2019 Zajęcia przyrodnicze w terenie

Dzieciom tak  się spodobały zajęcia z Panią Małgorzatą, że następnego dnia też się z nią spotkaliśmy. W Agroturystyce w Kośmidrach uczniowie badali rzekę Lublinicę. I wiecie co? Jest czyściutka! Świadczą o tym żyjątka, które wyłowiliśmy. Oczywiście żadne zwierzę nie ucierpiało :) 

Był też czas na relaks i zabawę!

27-08-2019 Zajęcia przyrodnicze - dzień sów

29 maja 2019 r. Pani Małgorzata Bednarek z Agroturystyki w Kośmidrach poprowadziła zajęcia przyrodnicze. Uczniowie poznali gatunki sów występujących w Polsce, dowiedzieli się, jak żyją te ptaki i jakie mają charakterystyczne cechy. Wiemy już, co to szlara i wypluwka :) Wiemy także, dlaczego sowy latają bezszelestnie. :) To była wyjątkowa lekcja przyrody. Pani Małgorzacie serdecznie dziękujemy.

27-08-2019 W Radzionkowie

28 maja grupa uczniów z klas I-VII uczestniczyła w lekcji przyrody w terenie. Odwiedzili Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie i badali przyrodę wszystkimi zmysłami. Oczywiście był i w-f na rewelacyjnym placu zabaw.  

27-08-2019 Zielona Szkoła w Kątach Rybackich

W dniach 27-31 maja 2019 r. grupa 50 uczniów pod opieką wychowawców  odpoczywała na zielonej  szkole w Kątach Rybackich. Po kilkugodzinnej podróży dotarliśmy do celu podróży, gdzie gospodarze ośrodka czekali na nas z pysznym obiadem. Następnie rozpakowaliśmy bagaże i udaliśmy się na spacer, aby przywitać się morzem.  Wieczorem odbyło się ognisko integracyjne. Mimo iż wieczór był chłodny, atmosfera była gorąca i humory dopisywały.

03-07-2019 Charytatywna zbiórka monet dla Kacperka

Znamy wynik charytatywnej zbiórki monet, jaka odbyła się podczas obchodów Global Money Week 2019. Akcja miała formę konkursu klasowego. Dla klasy z najcięższym workiem SKO Kośmidry przygotowało nagrodę – klasowe wyjście na lody. Drobniaki zostały więc najpierw zważone, później starannie posegregowane, a następnie pani Monika z Oddziału Banku PKO BP w Lublińcu pomogła nam je policzyć i przyjęła wpłatę. Uczniowie, pracownicy szkoły, czytelnicy Biblioteki Publicznej w Kośmidrach zebrali łącznie prawie 30 kg bilonu, co po przeliczeniu dało kwotę 770 złotych. Zebrane pieniądze zostały wpłacone na konto Kacpra Ledwoń w Fundacji AVALON.

Wszystkim, którzy włączyli się do akcji i sypnęli groszem serdecznie dziękujemy.

Znaleziono: 597 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Sukces Krzysztofa Jerominka

5.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik