AKTUALNOŚCI

06-05-2018 Wiwat Maj! Trzeci Maj!

W piątek, 27 kwietnia odbył się w naszej szkole apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klasy VI i IV przygotowali program artystyczny pod kierunkiem pani Reginy Paruzel. Nad stroną muzyczną czuwała pani Małgorzata Prauzner- Bechcicka. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni o tematyce patriotycznej. Ważnym elementem apelu było wprowadzenie sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Cała społeczność szkolna wysłuchała montażu słono – muzycznego w skupieniu i z powagą.  Była to dobra okazja do ukazania naszym uczniom przywiązania do symboli narodowych i żywa lekcja historii Polski.

26-04-2018 Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady 2018

25 kwietnia 2018r. czytelnicy z klasy VI pod opieką wychowawczyni pani Reginy Paruzel oraz bibliotekarki pani Anny Kopyto wzięli udział w Ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Czytanie Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz”. Do czytania Jeżycjady zaprosiła nas pani Felicja Mańka do Biblioteki Publicznej w Kośmidrach. Fragmenty książek czytały: pani Ewa Malendowicz, która uczyła w naszej szkole języka angielskiego oraz absolwentki naszej szkoły, a obecnie maturzystki : Kinga Weber i Paulina Thomann. W Bibliotece Publicznej i w Bibliotece Szkolnej zostały zorganizowane wystawki książek Małgorzaty Musierowicz, chętni czytelnicy mogli je wypożyczyć, aby zaprzyjaźnić się z bohaterami serii Jeżycjada.

26-04-2018 Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji aktywne czytelniczki naszej biblioteki szkolnej: Kamila Kubica i Martyna Dzięcioł wraz z panią bibliotekarką Anną Kopyto wzięły udział w wydarzeniu czytelniczym zorganizowanym przez Bibliotekę Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu i Bibliotekę Pedagogiczną w Lublińcu. Uczennica naszej szkoły – Kamila Kubica – zajęła III miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Czytam, bo lubię”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu ilustracji do książki „Maksio ma kłopoty” po wysłuchaniu jej fragmentu. Ponadto organizatorzy przygotowali dla uczestników teatrzyk kukiełkowy pt. „Czerwony Kapturek” oraz warsztaty origami. Kamili gratulujemy sukcesu!

23-04-2018 Makulatura na wycieczkę - podsumowanie

W dniach 16 – 18. 04. 2018 trwała w szkole zbiórka makulatury zorganizowana przez Szkole Koło LOP i SKO. Do akcji włączyła się cała społeczność szkolna oraz rodzice. Dzięki zaangażowaniu sporej grupy osób udało się zebrać rekordową ilość surowca. Zebraliśmy 2060 kg papieru. 

18-04-2018 Wielki sukces małych czytelników

12 kwietnia 2018r. w Lublińcu odbył się półfinał Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego „Wielka Liga Czytelników”. Czytelnicy naszej Biblioteki Szkolnej: Szymon Majdzik, Maja Mańka i Igor Urbańczyk wykazali się najlepszą znajomością lektury pt. „Oto jest Kasia”. Zajęli I miejsce w eliminacjach powiatowych i zdobyli awans do finału konkursu w Katowicach. Konkurs organizowany jest przez WOM w Katowicach oraz Bibliotekę Pedagogiczną w Katowicach. Zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje i życzymy powodzenia podczas finału.

 

Znaleziono: 501 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: ?Międzyszkolny konkurs wiedzy o lesie ? 90 lat Lasów Państwowych?

6.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak