AKTUALNOŚCI

17-02-2017 Spotkanie autorskie

17 lutego 2017r. odbyło się  spotkanie z panią Barbarą Bednarek - Mazur –  autorką książki „Moja miejscowość Kośmidry- Koszwice”. Pani Barbara wiele lat pracowała w naszej szkole oraz była opiekunem LOP. 
Autorka książki opowiadała o tym, jak uzyskiwała informacje podczas gromadzenia materiałów do pisania książki. Odpowiadała na pytania, które dotyczyły pisania. Wszyscy obecni mogli się przekonać, że pani Basia posiada ogromną wiedzę historyczną i zna wiele ciekawych opowieści dotyczących naszej miejscowości i najbliższej okolicy. 

17-02-2017 Czwartkowe czytanie - "Szkoła nad obłokami"

16 lutego w bibliotece szkolnej odbyło się kolejne czwartkowe spotkanie promujące modę na czytanie. Na początku pani bibliotekarka Anna Kopyto opowiedziała o tym, że w dzieciństwie duże wrażenie zrobiła na niej książka „Szkoła nad obłokami” Marii Kownackiej. Okazało się, że z tą książką zetknęła się również pani pedagog Aleksandra Graca, a nawet poznała osobiście głównego bohatera - nauczyciela, bibliotekarza, pedagoga, miłośnika książek, gór i nart - pana Edwarda. 

15-02-2017 Bal karnawałowy 2017

Tegoroczny bal karnawałowy już za nami. Jak zawsze był okazją do popisania się swoją kreatywnością w przygotowaniu stroju. Nie ważne jednak czy księżniczka, czy pirat, czy Spiderman, Pipi, czarownica, lew czy biedronka. Wszyscy mieli dobry humor i bawili się świetnie.
Kto nie był niech żałuje. Było super.
Smile
Dobrą muzykę zapewnił DJ Kamil, a słodki poczęstunek przygotowała Rada Rodziców.
Dziękujemy.
Smile

09-02-2017 III Regionalny konkurs wiedzy o lesie

9 lutego 2017 roku w Szkole Podstawowej w Kośmidrach już po raz trzeci odbył się „Regionalny konkurs wiedzy o lesie”. Organizatorem przedsięwzięcia było SK LOP „Kajtek” działające przy Publicznej Szkole Podstawowej w Kośmidrach pod kierunkiem Brygidy Cziudai oraz Zarząd Oddziału Ligi Ochrony Przyrody w Lublińcu. Natomiast patronat nad konkursem sprawowało Nadleśnictwo Lubliniec oraz Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Częstochowie.

06-02-2017 XIII Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III

6 lutego  w Szkole Podstawowej w Kośmidrach odbył się XIII Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klasa III Szkół Podstawowych. Każdą szkołę reprezentowało trzech uczniów wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Tegoroczny konkurs przebiegał w nieco zmienionej formule niż dotychczas. Uczestnicy oprócz napisania tradycyjnego dyktanda, musieli poradzić sobie z kilkoma zadaniami testowymi, takimi jak: rozwiązywanie rebusów, uzupełnianie luk, układanie wyrazów z rozsypanki literowej itp. 

Znaleziono: 411 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Bal karnawałowy

tn_img_0132.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak