AKTUALNOŚCI

24-11-2019 Jesteśmy szkołą z Pozytywną Uwagą ;)

#pozytywnauwaga

Nie tylko w listopadzie, nie tylko jutro, każdego dnia znajdź coś pozytywnego i pochwal.  

„Pozytywna uwaga” to ogólnopolska akcja, dzięki której chcemy sprawić, aby jak najwięcej dzieci dostało w listopadzie 2019r. (i nie tylko) pozytywną uwagę. Akcja polega na wpisywaniu uczniom pozytywnych uwag przez nauczycieli. Każde dziecko zasługuję na pochwałę. Niech dzięki pozytywnym pochwałom nasze dzieci uwierzą w siebie, idą w świat przekonane, że są w czymś dobre. Niech poczują nasze wsparcie i uwierzą w siebie. Co ważne, chwalmy też siebie. Rozmawiajmy z nauczycielami, im także powiedzmy coś dobrego. Nic przecież tak nie motywuje do lepszej pracy jak dobre słowo.

15 listopada 2019r. uczniowie klasy II podczas warsztatów prowadzonych przez pedagoga szkolnego uczyli się chwalić siebie i swoich rówieśników. Zajęcia przebiegały w bardzo przyjaznej atmosferze. Dzieci brały w nich bardzo aktywny udział.

Więcej o akcji na stronie organizatora https://pozytywnauwaga.pl/

 

24-11-2019 Wyróżnienie dla Szymona

22 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Lublińcu odbył się finał XI Powiatowego Konkursu pt.:"Baśnie, legendy i podania Górnego Śląska", realizowanego cyklicznie od wielu lat. Organizatorami były: Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Częstochowie Filia w Lublińcu oraz biblioteka Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej w Lublińcu. 
Spośród nadesłanych prac jury przyznało wyróżnienie  Szymonowi Majdzikowi. Szymon, jesteśmy z Ciebue dumni i  życzymy dalszych sukcesów!
Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na wartość dziedzictwa kulturowego własnego regionu. Konkurs skierowany był do uczniów V klas szkół podstawowych z powiatu lublinieckiego. Zadaniem uczestników było zilustrowanie dowolnej baśni, legendy lub podania Górnego Śląska.

20-11-2019 Wielki sukces Weroniki Skubały

Weronika Skubała – uczennica klasy VIII zajęła I miejsce w I Konkursie Historycznym w 80 rocznicę II Wojny Światowej „Łączymy pokolenia. Kultywujemy tradycję”.

Organizatorem konkursy była Jednostka Wojskowa Komandosów w Lublińcu oraz Fundacja „Wspieram cicho i skutecznie” z Lublińca . W konkursie przeznaczonym dla uczniów klas VII i VIII wzięło udział 10 szkół powiatu lublinieckiego. W naszej szkole test napisało 13 uczniów. Najlepszym wynikiem oprócz Weroniki mogły pochwalić się uczennice VIII klasy Martyna Piechota i Tatiana Gawenda.

Weronika Skubała osiągnęła najlepszy wynik w szkole i powiecie lublinieckim. Serdecznie jej gratulujemy. Życzymy dalszych sukcesów.

20-11-2019 Noc bibliotek - "Znajdźmy wspólny język"

5 października w ramach ogólnopolskiej akcji – Noc Bibliotek – czytelnicy Biblioteki Szkolnej wraz z opiekunem panią Anną Kopyto brali udział w imprezie czytelniczej w Bibliotece Publicznej w Kośmidrach na zaproszenie pani Felicji Mańka i pani Klaudii Kubica.

Temat zajęć stanowiło hasło tegorocznej edycji „Znajdźmy wspólny język”. Nie zabrakło też atrakcji: gier, zabaw literackich, warsztatów plastycznych i wieczoru filmowego z poczęstunkiem. Więcej informacji na stronie Biblioteki Publicznej w Pawonkowie  http://www.biblioteka-pawonkow.pl/noc-bibliotek-n597.html

Serdecznie dziękujemy pani Feli i pani Klaudii za zaproszenie i mile spędzony wieczór w bibliotece.

19-11-2019 Pasowanie na czytelnika klasy I

19 listopada 2019 r. miało miejsce w Bibliotece Szkolnej pasowanie na czytelnika uczniów klasy I, którzy przybyli na tą uroczystość odświętnie ubrani. Byli także goście: Dyrektor Szkoły pani Teresa Kopyto, bibliotekarka z Biblioteki Publicznej w Kośmidrach pani Felicja Mańka oraz wychowawca klasy II pani Agnieszka Latosi.

Był to ważny dzień dla pierwszaków i w związku z tym w bibliotece „zakwitły” bajkowe kwiaty.

Znaleziono: 620 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Impreza plenerowa w Żorach

_imgp0749.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik